Najbardziej inspirujący ludzie mojego życia

O czym jest ten odcinek:

Jest wiele osób, które miały wpływ na moje życie i znacząco je zmieniły, jednak w tym odcinku skupię się na trzech, których działanie nadało mojemu życiu kierunek, w którym trwam do dzisiaj.

Pierwszą osobą jest moja mama, którą szczerze podziwiam i jestem wdzięczna za jej oddanie oraz poświęcenie dla naszej rodziny. Jej pracowitość, miłość i przebojowość nauczyła mnie, jak nie poddawać się w obliczu przeciwności, jak być zaradną i odważną kobietą oraz mądrą żoną.

Drugą osobą jest Ania z Zielona Wzgórza – i choć jest to postać fikcyjna, to jej charakter, miłość do przyrody, niezłomność oraz szlachetna postawa w każdej sytuacji sprawiła, że chciałam być taka jak ona. Spędzając mnóstwo czasu z bohaterką tej serii książek poddawałam swoje serce i swój charakter szlifowi, aby być równie niezłomna co Ania. Teraz z perspektywy czasu widzę, że to był Boży sposób na to, aby przygotować moje serce do przyjęcia Ewangelii, kiedy przyjdzie właściwa chwila.

Ostatnią osobą jest mój przyjaciel Mateusz, który pokazał mi Boga w zupełnie nowy sposób. Z powodu moich negatywnych związanych z kościołem, miałam awersję do religii i religijnych ludzi, a Bóg był dla mnie kimś zupełnie abstrakcyjnym i odległym. Jednak Mateusz był pierwszym człowiekiem, który miał żywą relację z Bogiem, opowiadał o Nim w sposób, który mnie zachwycił! Jego pasja i duchowy głód Boga sprawił, że już na drugi dzień po spotkaniu z Mateuszem, ruszyłam w swoją osobistą podróż poznawania Boga. Postawa Mateusza, jego zachowanie i to co robił od początku było moim wzorem i inspiracją, aby iść za Bogiem bez względu na to, co myśli moje otoczenie.

 

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

4 Komentarzy

 1. Dorota pisze:

  Dziękuję tobie Agatko za inspiracje

 2. Ewa pisze:

  Witam Agata! Bardzo dziękuję za refleksje na temat ludzi, którzy mieli wpływ na Twoje życie. Swego czasu uświadomiłam sobie i wierzę, że było to działanie Ducha Świętego, iż przez moje życie przewinęło się wiele osób, którym zawdzięczam moje zrozumienie, ukierunkowanie, nastawienie do Boga, jego planu dla mojego życia i determinacji , by nie rezygnować w trudnych momentach. Ci ludzie byli jak drogowskazy na drodze, którą wyznaczył mi Pan, ale wyposażył mnie do tej , niełatwej wędrówki, ustawiając na niej , na poszczególnych odcinkach, właściwych pomocników. Zastanawiałam się nad słowem “przewodników”, ale sądzę, że Pan jest tym Jedynym, który prowadzi, a inni spełniają tę ważną, pomocniczą funkcję. Twoje rozważanie jeszcze raz pobudziło mnie do wdzięczności za każdego z nich. Niech Pan błogosławi Twoją służbę! Tobie też dziękuję. Ewa

 3. Joanna pisze:

  Każda „tłusta owca” jest budująca. Cieszę się każdym nowym odcinkiem. Dzisiejszy słuchałam razem z moja Mama i było to niesamowicie poruszające, bo obie kochamy Anie z Zielonego Wzgórza i słuchając opowieści o Mamie Agaty, a także o Mateuszu ślizgały się nam te słowa prosto do serca. Cieszyłam się, ze mogłam przeżyć ten odcinek razem z Mamą.Dziekujemy Agatko za Twoje poranne rozważania, audycje, maile. Bardzo one nas wspierają i pomagają kierować wzrok na naszego Pana Jezusa.

 4. Izabela pisze:

  Niezwykła historia,niezwykli ludzie. Ja tez zaczytywałam się w Ani z Zielonego Wzgórza.Byłam zafascynowana tą serią opowieści o rudowłosej,nietuzinkowej dziewczynie.Dziękuje Ci Agatko. Pozdrawiam i błogosławię.❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.