Najbardziej inspirujący ludzie mojego życia

opowiada agata strzyżewska

Jest wiele osób, które miały wpływ na moje życie i znacząco je zmieniły, jednak w tym odcinku skupię się na trzech, których działanie nadało mojemu życiu kierunek, w którym trwam do dzisiaj.

Pierwszą osobą jest moja mama, którą szczerze podziwiam i jestem wdzięczna za jej oddanie oraz poświęcenie dla naszej rodziny. Jej pracowitość, miłość i przebojowość nauczyła mnie, jak nie poddawać się w obliczu przeciwności, jak być zaradną i odważną kobietą oraz mądrą żoną.

Drugą osobą jest Ania z Zielona Wzgórza – i choć jest to postać fikcyjna, to jej charakter, miłość do przyrody, niezłomność oraz szlachetna postawa w każdej sytuacji sprawiła, że chciałam być taka jak ona. Spędzając mnóstwo czasu z bohaterką tej serii książek poddawałam swoje serce i swój charakter szlifowi, aby być równie niezłomna co Ania. Teraz z perspektywy czasu widzę, że to był Boży sposób na to, aby przygotować moje serce do przyjęcia Ewangelii, kiedy przyjdzie właściwa chwila.

DOBRE LINKI:

Ostatnią osobą jest mój przyjaciel Mateusz, który pokazał mi Boga w zupełnie nowy sposób. Z powodu moich negatywnych związanych z kościołem, miałam awersję do religii i religijnych ludzi, a Bóg był dla mnie kimś zupełnie abstrakcyjnym i odległym. Jednak Mateusz był pierwszym człowiekiem, który miał żywą relację z Bogiem, opowiadał o Nim w sposób, który mnie zachwycił! Jego pasja i duchowy głód Boga sprawił, że już na drugi dzień po spotkaniu z Mateuszem, ruszyłam w swoją osobistą podróż poznawania Boga. Postawa Mateusza, jego zachowanie i to co robił od początku było moim wzorem i inspiracją, aby iść za Bogiem bez względu na to, co myśli moje otoczenie.

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

4 Komentarzy

 1. Dorota pisze:

  Dziękuję tobie Agatko za inspiracje

 2. Ewa pisze:

  Witam Agata! Bardzo dziękuję za refleksje na temat ludzi, którzy mieli wpływ na Twoje życie. Swego czasu uświadomiłam sobie i wierzę, że było to działanie Ducha Świętego, iż przez moje życie przewinęło się wiele osób, którym zawdzięczam moje zrozumienie, ukierunkowanie, nastawienie do Boga, jego planu dla mojego życia i determinacji , by nie rezygnować w trudnych momentach. Ci ludzie byli jak drogowskazy na drodze, którą wyznaczył mi Pan, ale wyposażył mnie do tej , niełatwej wędrówki, ustawiając na niej , na poszczególnych odcinkach, właściwych pomocników. Zastanawiałam się nad słowem “przewodników”, ale sądzę, że Pan jest tym Jedynym, który prowadzi, a inni spełniają tę ważną, pomocniczą funkcję. Twoje rozważanie jeszcze raz pobudziło mnie do wdzięczności za każdego z nich. Niech Pan błogosławi Twoją służbę! Tobie też dziękuję. Ewa

 3. Joanna pisze:

  Każda „tłusta owca” jest budująca. Cieszę się każdym nowym odcinkiem. Dzisiejszy słuchałam razem z moja Mama i było to niesamowicie poruszające, bo obie kochamy Anie z Zielonego Wzgórza i słuchając opowieści o Mamie Agaty, a także o Mateuszu ślizgały się nam te słowa prosto do serca. Cieszyłam się, ze mogłam przeżyć ten odcinek razem z Mamą.Dziekujemy Agatko za Twoje poranne rozważania, audycje, maile. Bardzo one nas wspierają i pomagają kierować wzrok na naszego Pana Jezusa.

 4. Izabela pisze:

  Niezwykła historia,niezwykli ludzie. Ja tez zaczytywałam się w Ani z Zielonego Wzgórza.Byłam zafascynowana tą serią opowieści o rudowłosej,nietuzinkowej dziewczynie.Dziękuje Ci Agatko. Pozdrawiam i błogosławię.❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.