Co robisz, gdy nikt Cię nie widzi?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zachowujesz się gdy jesteś sam oraz wśród innych ludzi? Czy zawsze jesteś tym samym człowiekiem? Czy zawsze działasz perfekcyjnie, rzetelnie, pilnujesz każdego szczegółu? A może myśląc, że nikt Cię nie obserwuje, pozwalasz sobie na mniej dyscypliny i więcej luzu? Bardzo ważne jest to, czy jesteśmy spójni sami ze sobą. Jeśli nie jesteśmy, prawdopodobnie to jest moment, w którym zaczynają się kłopoty w życiu. Moja mama była i ciągle jest dla mnie przykładem dzielności, rzetelności w wykonywaniu każdych obowiązków – to od niej nauczyłam się działania na 100%.

Gdy posiadamy pracę, którą lubimy i która przynosi nam godziwe zarobki jesteśmy usatysfakcjonowani. Możemy zapewnić swojej rodzinie godne warunki, pozwolić sobie na chwile odpoczynku. Bóg pragnie, żeby człowiek był szczęśliwy na ziemi. Jesteśmy stworzeni na Jego podobieństwo, jako jedyne stworzenia mamy możliwość pracowania. Doceńmy ten przywilej i starajmy się być zawsze rzetelnymi, w każdym powierzonym nam zadaniu. Bóg chce, byśmy dobrze wykonywali pracę, której się podejmujemy. Każda myśl, czyn, gest świadczą o naszej wierze i miłości do Niego.

Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec – za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie.

Ez 18, 20

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego ludzie inaczej zachowują się w różnych sytuacjach
  • jak być spójnym wewnętrznie
  • o czym świadczy nasze podejście do obowiązków
  • czego Bóg oczekuje od nas podczas wykonywania zadań

Czy zachowujesz się inaczej wśród ludzi, a inaczej w samotności? A może masz zintegrowaną osobowość, gdzie nie ma miejsca na fuszerkę i niedociągnięcia? Ciekawa jestem jakie jest Twoje podejście do wykonywania obowiązków – podziel się swoim zdaniem w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.