Gdzie jest Twoje serce?

Gdzie jest Twoje serce dzisiaj? Człowiek patrzy na to, co zewnętrzne. Bóg patrzy na serce. Gdzie są Twoje emocje? O czym marzysz? Co robisz, gdy nikt Ci nic nie każe, gdy masz wolne? Tam jest Twoje serce.

Mój mąż, gdy tylko ktoś go zapyta czy uprawia jakiś sport automatycznie mówi: chwilowo nie, ale moja żona biega po 10km i pływa 4 razy w tygodniu. Wrażenie pozostaje, choć odpowiedź nieco mija się z pytaniem.

Jak często czerpiemy satysfakcję z czegoś czy kogoś kto jest blisko nas. Pracujemy w dobrej firmie, znamy burmistrza miasta, a może nawet jakiegoś posła, chodzimy do bardzo eleganckiego, znanego w całym mieście kościoła, jadamy tylko w tej restauracji, gdzie gotuje znany mistrz kuchni, nasze dzieci chodzą do tej najlepszej szkoły. Jezus mówił o podobnej postawie w pewnej przypowieści. Ludzie pytali go, kto może być zbawiony. Jezus odpowiadając mówił o tym, jak bardzo lubimy polegać na zewnętrznych oznakach pobożności.

 

„Panie, otwórz nam! lecz On wam odpowie: Nie wiem, skąd jesteście. Wtedy zaczniecie mówić: Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś. Lecz On rzecze: Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości!” Łuk 13,25-27

Jezus wyraźnie mówi, że nie ma znaczenia, czy przebywałeś w tych samych miejscach co Bóg, ocierałeś łokcie z samym Jezusem, jadałeś i piłeś przy tym samym stole co On. Nieważne czy byłeś w Jerozolimie, czy ściskałeś rękę papieża, czy masz zdjęcie ze znanym ewangelistą. Nieważne jest też czyich kazań słuchasz, na jak ważne konferencje jeździsz, jaką misję wspierasz.

Ważne jest co robisz, gdy już jesteś sam. Jaki jest owoc Twojego życia? Co budujesz? A może co codziennie burzysz? Gdzie jest Twoje serce? Czy trwa przy Bogu? Czy jesteś blisko samego Boga i Jego Królestwa? Czy słyszysz co dzisiaj mówi i o czym myśli?

Jezus zwraca uwagę, że nie fizyczna odległość jest ważna, ale odległość serca. Mówi o tych, co z czterech stron świata przyjdą i zasiądą w Królestwie Bożym a synowie zostaną wyrzuceni na zewnątrz.

Człowiek patrzy na to, co zewnętrzne. Bóg patrzy na serce.

Gdzie jest Twoje serce dzisiaj? Gdzie są Twoje emocje? O czym uwielbiasz rozmyślać? O czym marzysz? Co robisz, gdy nikt Ci nic nie każe, gdy masz wolne? Tam jest Twoje serce. Upewnij się, że nie pochłaniają Cię rzeczy dobre i ważne, ale najważniejsze. On sam. On jest najważniejszy i najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.