Jak sobie radzić z odrzuceniem?

Każdy człowiek musi stawić czoła odrzuceniu i zdradzie.
Może to być odrzucenie już na etapie dzieciństwa.
Być może słyszałeś o tym, że urodziłeś się przez przypadek, rodzice nie chcieli cię mieć, byłeś obciążeniem i kłopotem.
Trauma i uczucie odrzucenia może towarzyszyć ci przez całe życie z powodu tego, jak potraktowali cię rodzice.
Może byłeś odrzucany przez rówieśników. Nie lubiano cię, bo byłeś inny, chory, słaby, niezbyt bystry, czy po prostu nie umiałeś się wpasować w towarzystwo.

Czy to wszystko jednak oznacza, że jestem ofiarą i zawsze nią będę?
Diabeł będzie ci wmawiał, że potrzebujesz wieloletnich terapii, a i tak nigdy już nie będziesz tak zdrowy emocjonalnie jak Ci, którzy byli kochani od urodzenia.
To wszystko nie jest prawdą. Bóg ma dla nas lepszy plan! Bóg pragnie okazać swoje zwycięstwo tam, gdzie my widzimy tylko zgliszcza.
Zobacz jak możesz zwyciężyć swoje zranienie i odrzucenie, by stać się uzdrowionym przez Bożą miłość i akceptację.

Jezus, choć był Synem Bożym, doświadczył odrzucenia przez swoją rodzinę, sąsiadów, naród. Nie pozwolił jednak, by zranienie stało się przyczyną zgorzknienia i kulą u nogi w Jego służbie.

 Z tego filmu dowiesz się:

 • dlaczego doświadczamy odrzucenia

 • jak poradzić sobie z lekceważeniem innych

 • jak pozwolić Bogu uleczyć nasze rany

 • czy jest jakiś sposób na życie bez zranień

Nie pozwól, by to co robią inni ludzie względem Ciebie zmuszało Cie do stawania się osobą, której nie chcesz: zranioną, zrozpaczoną, osamotnioną, bezsilną. To Ty decydujesz kim się staniesz.

Czy sam również doświadczyłeś odrzucenia, zranienia obojętnością? Jakie słowa wypowiedział do Ciebie Bóg, które ci pomogły? Czy doświadczasz miłości Boga, która leczy Twoje zranienia?

10 Responses

 1. A co jeżeli to włąsnie Bog mnie odrzucił, jak sobie z tym radzić? jestem sierotą emocjonalnie nie radze sobie, boli mnie to że On woli innych a nie mnie, że nie przyznaje się do mnie, to tak bardzo boli 🙁

 2. Bardzo potrzebowałam tego wytłumaczenia po raz kolejny jestem Ci wdzięczna Agata za te proste a zarazem przepiękne wytłumaczenia , których wcześniej nie rozumiałam❤

 3. AGATO ! bardzo Ci jestem wdzięczna za ten filmik, gdyż mimo wielu życiowych doświadczeń.. W ostatnim okresie może banalnych dla postronnych . Poznając Boga wiem że tylko w Jego łasce me ukojenie. Choć szatan chodzi jak lew ryczący szepcze nie dasz rady bo.. Bóg przewyższa swą łaską On nigdy nie odrzuca tych którzy Mu ufają staram się również tego trzymać w trudnych chwilach życia . Pan pokaże inne rozwiązanie.

 4. Osobą, która mnie odrzuca jestem Ja sama. To jest moja największa tragedia. To uczucie jest ze mna od kiedy pamiętam. Zaowocowało to depresją. Ja dla siebie jestem na końcu łańcucha.
  Bóg wiele razy wyciągał mnie z najmroczniejszych czeluści.. Kiedy na prawdę poznałam Boga i odrzuciłam wiele nieprawdziwych dogmatów i praktyk – czułam, że żyje.
  Niestety mrok i brak szacunku dla siebie wraca. Wiem, że to jest moja walka, że będę musiała się z tym zmagać. Świadomość, że w tej walce nie jestem sama jest pokrzepiająca. Ja, żyję nadzieją. W Bogu i Synu pokładam nadzieję bo życie na tym świecie jest dla mnie przerażające.

 5. Hej!bardzo fajny,inspirujący filmik.Daje do myślenia.Mnie osobiście był bardzo na ten moment potrzebny ten filmik gdyż odrzuciła mnie przyjaciółka przez to że zaczęłam chodzić z Panem i gdzieś ta rana jest „otwarta” Ale teraz pomogłas mi tym nagraniem bardzo.Dziękuję Ci za ten filmik i pozdrawiam

  1. Hej Malwina! Bardzo się ciesze. Ten problem dotyczy nas cały czas. Znam wielu chrześcijan, którzy po nawróceniu doświadczyli odrzucenia własnych rodziców, dzieci, przyjaciół. To bardzo bolesne, ale Bóg daje siły i miłość pomimo bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.