Bóg i pieniądze?

Przez całe wieki Bóg i pieniądze były na przeciwstawnych biegunach. Wszystko, co łączyło się z  pieniędzmi uważaliśmy za brudne, niechrześcijańskie, grzeszne. Tymczasem pieniądze są stałą częścią naszego życia i nie możemy uniknąć kontaktu z nimi. Jak w takim razie nimi zarządzać? Co jako chrześcijanie mamy robić z pieniędzmi? Czy pieniądze są jednak brudne i powinniśmy być biedni? Jak zarządzać pieniędzmi, by nie stracić z oczu Boga?

Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy.

Prz 11,24

Bardzo cieszy mnie, że chrześcijanie coraz częściej odkrywają Boże prawdy związane z pieniędzmi, przedsiębiorczością, oszczędzaniem i inwestowaniem. Bóg dał nam mnóstwo wskazówek, jak mamy nimi zarządzać. Gdy odkryjemy Boże prawa ekonomii, zaczniemy z Nim również współpracować, by wszystkie nasze talenty i zasoby służyły w Bożym planie.

 Z tego filmu dowiesz się:

 • dlaczego warto inwestować w Boga

 • jak dawać pieniądze mądrze

 • jakie są korzyści w dawaniu ponad swoje możliwości

 • dlaczego Bóg chce nam błogosławić materialnie

Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, a wtedy możecie Mnie doświadczać w tym – mówi Pan Zastępów – czy wam nie otworzę zaworów niebieskich i nie zleję na was błogosławieństwa w przeobfitej mierze.

Ml 3,10

Czy Ty również widzisz błogosławieństwo Boże w dawaniu? Ciekawa jestem, czy masz jakieś doświadczenia związane ze wspieraniem innych pieniędzmi. A może sam/a doświadczyłeś/łaś takiego wsparcia? Podziel się proszę w komentarzu.

2 Responses

 1. Artur pisze:

  Witaj Agatko ja pomagam innym w miarę możliwości i pewnie to nie jest jeszcze to powinienem dawać więcej jak mówi Słowo w opowieść o wdowim groszu . Inwestycja w Królestwie z pewnością przyniesie korzyść i będę musiał pomagać bez względu na wszystko nie martwić się o to , że mi może zabraknąć Pan pomoże , ale czy pomaganie dla tego , żeby dostać później więcej jest normalne pomagać powinniśmy bezinteresownie nie oczekując za to nagrody. W Słowie jest napisane jeżeli pożyczysz to nie oczekuj na zwrot itd i to jest właściwa postawa chrześcijanina. Jestem młodym dzieckiem w Chrystusie , ale proces zmian postępuje i kiedyś będę umiał dzielić się z innymi nie bacząc na to , że mi zabraknie lub będę czuł żal tzw żal po stracie . To dobry tema i będę go zgłębiał wiele może pokazać jakim jesteś naprawdę , ponieważ jest takie powiedzenie daj człowiekowi władzę i pieniądze , a wyjdzie wtedy jego prawdziwa natura. Pozdrawiam Artur

 2. Stanislaw pisze:

  Moje obdarowanie siostry w Chrystusie spowodowało, ze odzyskała nadzieję na cud finansowy i Boże błogosławieństwo. Zaczęła działać ,by znaleźć misjonarza , który pojedzie do Mali i ochrzci tam jej ojca -Seidu . Seidu widział Jezusa we śnie . Chrystus kazał mu porzucić szamanizm , z którego się utrzymywał i mianował go pasterzem. Seidu powoli szukał Boga. Nigdy nie czytał ewangeli, bo nie umiał czytać. Stracił wzrok . Odzyskał go 3 tygodnie temu po serii cudów i po tym jak został ochrzczony poprzez całkowite zanurzenie.
  Bóg jest Wielki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.