Bóg i pieniądze?

Udostępnij:

Przez całe wieki Bóg i pieniądze były na przeciwstawnych biegunach. Wszystko, co łączyło się z  pieniędzmi uważaliśmy za brudne, niechrześcijańskie, grzeszne. Tymczasem pieniądze są stałą częścią naszego życia i nie możemy uniknąć kontaktu z nimi. Jak w takim razie nimi zarządzać? Co jako chrześcijanie mamy robić z pieniędzmi? Czy pieniądze są jednak brudne i powinniśmy być biedni? Jak zarządzać pieniędzmi, by nie stracić z oczu Boga?

Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy.

Prz 11,24

Bardzo cieszy mnie, że chrześcijanie coraz częściej odkrywają Boże prawdy związane z pieniędzmi, przedsiębiorczością, oszczędzaniem i inwestowaniem. Bóg dał nam mnóstwo wskazówek, jak mamy nimi zarządzać. Gdy odkryjemy Boże prawa ekonomii, zaczniemy z Nim również współpracować, by wszystkie nasze talenty i zasoby służyły w Bożym planie.

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego warto inwestować w Boga

  • jak dawać pieniądze mądrze

  • jakie są korzyści w dawaniu ponad swoje możliwości

  • dlaczego Bóg chce nam błogosławić materialnie

Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, a wtedy możecie Mnie doświadczać w tym – mówi Pan Zastępów – czy wam nie otworzę zaworów niebieskich i nie zleję na was błogosławieństwa w przeobfitej mierze.

Ml 3,10

Czy Ty również widzisz błogosławieństwo Boże w dawaniu? Ciekawa jestem, czy masz jakieś doświadczenia związane ze wspieraniem innych pieniędzmi. A może sam/a doświadczyłeś/łaś takiego wsparcia? Podziel się proszę w komentarzu.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.