Pilnuj swojego serca

Próba wolnego czasu

Kiedy żołnierz jest bardziej bezbronny wobec ataku: na polu bitwy czy podczas odpoczynku? Zapewniam, że największe niebezpieczeństwo czeka na niego podczas odpoczynku, gdy nie spodziewa się napaści. Podobnie może być z nami. W szkole, w pracy, podczas wykonywania domowych obowiązków nasz duchowy mechanizm obronny pozostaje czujny. Wiesz, że to nie czas na przyjemności  zajmowanie się nieistotnymi sprawami. Jesteś wyczulony na ewentualne zagrożenia swojego ducha. Ale gdy spędzasz wolny czas z przyjaciółmi, możesz być bardziej skłonny pójść na kompromis i odejść od tego, co najważniejsze.

Kiedy jesteśmy zajęci, nasz harmonogram jest napięty i jasno określony, łatwiej nam utrzymać obrany kierunek. Pokusy, na które na co dzień jesteśmy wystawiani, nie mają szansy się rozwinąć i zawładnąć naszym sercem i duszą. Co dzieje się, kiedy mamy wolny czas i nie musimy nic robić? Jesteśmy narażeni na grzeszenie. Co możemy zrobić, żeby do tego nie dopuścić?

Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!
Prz 4,23

 Z tego filmu dowiesz się:

 • dlaczego łatwiej grzeszyć, gdy mamy wolny czas
 • o czym mówi to, w jaki sposób odpoczywamy
 • co sprawiło, że Dawid, Król Izraela, zgrzeszył
 • od czego zaczynają się nasze grzechy

Jak spędzasz swój wolny czas? Czy oddajesz się tylko przyjemnościom i zachciankom? A może poświęcasz wtedy swój czas przede wszystkim Bogu, by czytać Jego słowo i pogłębiać z nim relację? Chętnie przeczytam twoją historię!

 • Ewa pisze:

  Witaj,
  Dziękuję za to słowo – moim pragnieniem jest wstawać codziennie rano i słuchać Pana. Zgadzam się z Tobą, że kiedy nie stawiam Pana na pierwszym miejscu w ciągu dnia, to brak jest pełnego pokoju. Ja codziennie się modlę i spotykam z Panem studiując Biblię, ale mam pragnienia wstawać rano. Problem jest w tym, że ja lubię spać dlatego ciężko mi wstawać o 5:00. Chodzę też późno spać. Jesteś od Pana dla mnie inspiracją i wierzę głęboko, że dam radę z Bożą pomocą, bo sama już wiele razy próbowałam i było ciężko. Proszę o modlitwę, bym umiała zawalczyć z moją miłostką jaką jest sen.

  • Agata pisze:

   Ewa, walcz dziewczyno, walcz. Błogosławię Cie w Twoim postanowieniu. Niech Boża siła i mądrość spocznie na Tobie!

 • >