Pokora – najlepsza strategia

Udostępnij:

Czy bez względu na to, jak bardzo starasz się żyć blisko Boga, to nadal doświadczasz ataków diabła? Niestety realia życia na tej ziemi są takie, że przeciwnik nieustannie próbuje oddzielić nas od Boga. On wie, że już przegrał, jednak nadal stara się odwrócić naszą uwagę od Jezusa, tak abyśmy skupili się na sobie, naszym samozadowoleniu, samorealizacji i płytkiej religijności, która w rezultacie oddala nas od naszego Ojca. A Bóg pragnie mieć z nami bliską relację, tak aby mógł nas dotykać, uzdrawiać i przeobrażać nasze serca i nasze życie.

Jednak w tej konfrontacji z przeciwnikiem nie jesteśmy bezbronni. Bóg dał nam konkretną strategię, jak możemy sobie radzić w takich sytuacjach. Biblia mówi, że Bóg daje łaskę pokornym, mamy się więc zbliżyć do Niego, a przeciwstawić się diabłu. Dziś mówię właśnie o tym, jak możemy tę strategię odnieść do naszego życia i zastosować ją w praktyce.

Większą zaś daje łaskę, bo mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, a pokornym daje łaskę. Poddajcie się więc Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.

jk 4,6-7

 Z tego filmu dowiesz się:

  1. Jakie taktyki stosuje diabeł
  2. Jaką strategię walki daje nam Bóg
  3. Co to znaczy być blisko Boga
  4. Jak możemy zbliżyć się do Boga
  5. Czym jest pokora
  6. Na czym polega przeciwstawianie się diabłu

A co Ty możesz zrobić, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga? Czy stosujesz tę strategię, aby pokonać diabła, kiedy Cię atakuje? Jak sobie z tym radzisz? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.