Pokaż innym swoje światło

Z tego filmu dowiesz się:

 • Czy chrześcijanin powinien świecić
 • W jaki sposób mamy świecić i jaki jest tego cel
 • Jakie mamy powołanie
 • Co oznacza bycie na świeczniku

Chrześcijaństwo bardzo często kojarzy się nam z byciem w cieniu, ze skromnością i cichością. Jednak w swoim Słowie Bóg mówi, abyśmy byli widoczni. My jesteśmy światłem świata i miastem położonym na górze. Ta widoczność jednak łączy się z pokorą, a nie z pychą. Mamy być ludźmi autentycznymi, prawdziwymi, tak by inni widzieli w nas światło Jezusa Chrystusa.

Jeśli swoim życiem będziemy naśladować Jezusa, to będziemy świecić i nie będziemy mogli w żaden sposób tego ukryć. Bogu zależy na tym, byśmy świecili po to, by On był dla innych przez to widoczny. Musimy jednak dobrze zrozumieć to, czego Bóg od nas oczekuje i jak ma wyglądać to bycie na świeczniku w praktyce. Jak w takim razie mamy świecić? Posłuchaj mojego dzisiejszego odcinka vlogowego.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Mt 5,14-16

A Ty czy świecisz swoim życiem? Jeśli nie, to co sprawia, że tak jest i co możesz zrobić, abyś zaczął to robić?

2 Responses

 1. BOŻENA pisze:

  Dziękuję za Twoje przemyślenia. Bóg też mi pokazuje, że powinniśmy być autentyczni we wszystkim, a im szybciej wyciągniemy z wnętrza prawdę o sobie, nawet tą niewygodną, tym szybciej prawdziwie umrzemy w ciele. To umieranie jest bolesne, ale owoce bardzo przyjemne. I kiedy umrzemy, będziemy transparentni, wówczas światło będzie przez nas przenikać z łatwością. Błogosławię Cię z całego serca.

  1. Agata pisze:

   Dziękuję za Twoje dzielenie 🙂 Błogosławię Bożenko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.