Pokaż innym swoje światło

Chrześcijaństwo bardzo często kojarzy się nam z byciem w cieniu, ze skromnością i cichością. Jednak w swoim Słowie Bóg mówi, abyśmy byli widoczni. My jesteśmy światłem świata i miastem położonym na górze. Ta widoczność jednak łączy się z pokorą, a nie z pychą. Mamy być ludźmi autentycznymi, prawdziwymi, tak by inni widzieli w nas światło Jezusa Chrystusa.

Jeśli swoim życiem będziemy naśladować Jezusa, to będziemy świecić i nie będziemy mogli w żaden sposób tego ukryć. Bogu zależy na tym, byśmy świecili po to, by On był dla innych przez to widoczny. Musimy jednak dobrze zrozumieć to, czego Bóg od nas oczekuje i jak ma wyglądać to bycie na świeczniku w praktyce. Jak w takim razie mamy świecić? Posłuchaj mojego dzisiejszego odcinka vlogowego.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Mt 5,14-16

 Z tego filmu dowiesz się:

  1. Czy chrześcijanin powinien świecić
  2. W jaki sposób mamy świecić i jaki jest tego cel
  3. Jakie mamy powołanie
  4. Co oznacza bycie na świeczniku

A Ty czy świecisz swoim życiem? Jeśli nie, to co sprawia, że tak jest i co możesz zrobić, abyś zaczął to robić?

  • BOŻENA pisze:

    Dziękuję za Twoje przemyślenia. Bóg też mi pokazuje, że powinniśmy być autentyczni we wszystkim, a im szybciej wyciągniemy z wnętrza prawdę o sobie, nawet tą niewygodną, tym szybciej prawdziwie umrzemy w ciele. To umieranie jest bolesne, ale owoce bardzo przyjemne. I kiedy umrzemy, będziemy transparentni, wówczas światło będzie przez nas przenikać z łatwością. Błogosławię Cię z całego serca.

  • >