Gdy ktoś Cię zdradzi

Relacje  z ludźmi są najbardziej satysfakcjonujące  w życiu. Staramy się z nimi być, nawiązywać głębsze, oparte na zrozumieniu, wzajemnej akceptacji.

W moim życiu zawsze chciałam być bliżej z ludźmi. Byłam jak dziecko które chce od razu pokazać wszystkie zabawki, a jeżeli ktoś zechce to i je oddać. W dzieciństwie często wynosiłam zabawki na dwór i wracałam bez nich. Chciałam być akceptowana i kochana.

Często to oznaczało, że otwierałam swoje serce przed niewłaściwymi ludźmi. 

To otwieranie się kosztowało mnie bardzo wiele bólu. Nie każdy ma czyste intencje, nie każdy potrafi docenić i pokochać. Parę razu doświadczyłam zdrady. Gdy ktoś ukochany przeze mnie nadużył mojej miłości, zostawił mnie w tarapatach, nabił mnie w butelkę, podeptał moje uczucia. Ból który temu towarzyszy jest nie do zniesienia. Ten ból przedzierał się nawet do moich snów, gdzie męczyły mnie koszmary.

Dawid więc znalazł się w wielkim utrapieniu, gdyż lud chciał go nawet ukamienować. Wszyscy bowiem popadli w smutek z powodu synów i córek. Dawid zaś doznał umocnienia od Pana, Boga swego. 1 Sm 30,6

 Z tego filmu dowiesz się:

 • dlaczego ludzie nadużywają naszej otwartości

 • jak postępować, gdy ktoś nas zdradzi

 • jak nabywać mocy u Boga

 • czy można wybaczyć zdradę

Umiłowani! Nie mścijcie się sami, ale dajcie miejsce gniewowi (Bożemu), gdyż napisano: Pomsta należy do Mnie, Ja odpłacę, mówi Pan. Rz 12,19

Diabeł może ci się dobierać do skóry, może ukraść Ci przyjaźń, relacje z Twoją żoną, mężem, dziećmi. Może straciłeś majątek, dobrą pracę, szacunek sąsiadów, może opuścili Cię bliscy, zostałeś zdradzony i w najciemniejszej godzinie zostałeś sam.

Wzmocnij się w Bogu! Na Nim się oprzyj! Pytaj Boga o radę, co masz robić w tej sytuacji?

Nie płacz, nie kwil, nie siorp nosem, wzmocnij się w tym, co Bóg już robił dla Ciebie w przeszłości, co zrobił dla innych, co zrobił dla Dawida. To samo chce zrobić dla Ciebie. Bóg da Ci strategię wygranej i będziesz więcej niż zwycięzcą.

4 Responses

 1. Ania pisze:

  Bardzo dziękuję za tą lekcję. Zostałam zdradzona kilka razy, ale najbardziej boli hak zdradza Cię osoba której bardzo dużo się pomogło. Przez jedna straciłam pracę ha która hej załatwiłam i dziś jestem bez dochodów, a ona ma wszystko, przez drugą reputację w kościele. Tak bardzo kochałam te osoby, dałam im siebie, a one to wykorzystały i zabrały prawie wszystko. Został mi Bóg który jest że mną. Który pomaga mi każdego dnia. To on dał moc przeznaczyć, ale widzę blokadę w moim sercu że nie chce już pomagać chce żyć tylko z Bogiem. Dziękuję

 2. Katarzyna pisze:

  To prawda, odkąd zaufałam Bogu i oddałam moje życie w Jego ręce( w momencie zupełnej bezsilności ,załamania ,po zdradzie ),zaczęły się dziać cuda, których cały czas doświadczam,Uczę się ufać i wierzyć coraz mocniej,wiedząc ,że Bóg ma dla mnie plan, czasami tysiąc razy lepszy, niż sama wymyśliłam.Czuję w tym zaufaniu siłę, spokój,działanie z miłością i radością.Już rozumiem ,co znaczy,że Bóg mnie prowadzi i na drodze spotykam nauczycieli zesłanych przez niego.Mam wielką wdzięczność do życia i Boga,staram się tym dzielić.

 3. Robert pisze:

  Pani Agato
  Bardzo dziekuje za pani cala dzialalnosc .
  Jest ona pieknym darem od Boga .
  Osobiscie ucze sie kazdego dnia intymnosci z Bogiem . Mam jeszcze spore trudnosci nie wpadania w panike w chwilach bardzo trudnych.
  Ciezko mi jeszcze zachowac spokoj umyslu i wiare , ze Boga to co sie ze zlego zdarza cokolwiek obchodzi .
  Ale doswiadczylem juz kilka razu cudu kiedy poprosilem go o pomoc w rozwiazaniu problemu a On go rozwiazal , choc po ludzku wydawalo sie to niemozliwe !
  Z zawodu jestem operowym spiewakiem a jednoczesnie choruje od malego na astme.
  Ta wstretna choroba ukradla mi sukces , radosc zycia i szacunek .Ale jeden z niedawnych cudow Boga sprawil , ze zaproponowano mi zaspiewanie glownej roli w operze oraz nagranie plyty !
  Pomimo mojej choroba zgodzilem sie choc po ludzku jest to szalone gdyz nie wiem jak moj organizm zachowa sie podczas sesji nagraniowej oraz koncertow ! Walcze z lekiem ufajac , ze Bog obdarowujac mnie tymi koncertami nie pozostawi moich pluc i oskrzeli bez pomocy !
  Jeszcze raz dziekuje pani za slowa zycia i nadzieji.
  Zycze obfitosci lask Zbawiciela Chrystusa !
  Pozdrawiam ☺️
  Robert

  1. Agata pisze:

   Robert, będę modliła się o uzdrowienie dla Ciebie. Niech Bóg błogosławi Twoją pracę. Niech Bóg dokona wielkich rzeczy dla swojego Królestwa przez Ciebie. Bądź blisko Niego a On Cie poprowadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.