Gdy ktoś Cię zdradzi

Udostępnij:

Relacje  z ludźmi są najbardziej satysfakcjonujące  w życiu. Staramy się z nimi być, nawiązywać głębsze, oparte na zrozumieniu, wzajemnej akceptacji.

W moim życiu zawsze chciałam być bliżej z ludźmi. Byłam jak dziecko które chce od razu pokazać wszystkie zabawki, a jeżeli ktoś zechce to i je oddać. W dzieciństwie często wynosiłam zabawki na dwór i wracałam bez nich. Chciałam być akceptowana i kochana.

Często to oznaczało, że otwierałam swoje serce przed niewłaściwymi ludźmi. 

To otwieranie się kosztowało mnie bardzo wiele bólu. Nie każdy ma czyste intencje, nie każdy potrafi docenić i pokochać. Parę razu doświadczyłam zdrady. Gdy ktoś ukochany przeze mnie nadużył mojej miłości, zostawił mnie w tarapatach, nabił mnie w butelkę, podeptał moje uczucia. Ból który temu towarzyszy jest nie do zniesienia. Ten ból przedzierał się nawet do moich snów, gdzie męczyły mnie koszmary.

Dawid więc znalazł się w wielkim utrapieniu, gdyż lud chciał go nawet ukamienować. Wszyscy bowiem popadli w smutek z powodu synów i córek. Dawid zaś doznał umocnienia od Pana, Boga swego. 1 Sm 30,6

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego ludzie nadużywają naszej otwartości

  • jak postępować, gdy ktoś nas zdradzi

  • jak nabywać mocy u Boga

  • czy można wybaczyć zdradę

Umiłowani! Nie mścijcie się sami, ale dajcie miejsce gniewowi (Bożemu), gdyż napisano: Pomsta należy do Mnie, Ja odpłacę, mówi Pan. Rz 12,19

Diabeł może ci się dobierać do skóry, może ukraść Ci przyjaźń, relacje z Twoją żoną, mężem, dziećmi. Może straciłeś majątek, dobrą pracę, szacunek sąsiadów, może opuścili Cię bliscy, zostałeś zdradzony i w najciemniejszej godzinie zostałeś sam.

Wzmocnij się w Bogu! Na Nim się oprzyj! Pytaj Boga o radę, co masz robić w tej sytuacji?

Nie płacz, nie kwil, nie siorp nosem, wzmocnij się w tym, co Bóg już robił dla Ciebie w przeszłości, co zrobił dla innych, co zrobił dla Dawida. To samo chce zrobić dla Ciebie. Bóg da Ci strategię wygranej i będziesz więcej niż zwycięzcą.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.