Książki, które zmieniają życie

Hurra! Moja nowa seria na Youtube już wystartowała. Tym razem to uczta dla wszystkich czytaczy i bibliofilów.

Jestem uzależniona od czytania książek od 7 roku życia. To moi przyjaciele, mój świat, którego mi nikt nie zabierze. Pomyślałam, że warto dzielić się najlepszymi lekturami z innymi. Skoro te książki zmieniają moje życie, to zmienią też życie innych ludzi.

Od 27 lat moją najważniejsza lekturą jest Pismo Święte. Jednak lubię też słuchać, co mają do powiedzenia mądrzy ludzie. Dlatego staram się czytać około 3-4 książek w miesiącu. Ta seria to wynik moich wielogodzinnych przeżyć, refleksji i wniosków na przyszłość. Skorzystaj z niej. Zawarłam w niej recenzje tylko najlepszych książek.

Czy życie ma sens? Niektórzy uważają, że nie zawsze. Dlatego popełniają samobójstwa lub żyją bez nadziei, zrezygnowani. Prowadzą życie „w cichej desperacji” jak powiedział pisarz Thoreau. Jednak Victor Frankl, który przeżył 4 obozy koncentracyjne uważa, że sens życia można znaleźć czy też zachować w każdej, najbardziej nawet ekstremalnej sytuacji życiowej. Jego obserwacje, które prowadził w obozowych warunkach poprowadziły go do opracowania Logoterapii, metody leczenia „sensem” zaburzeń psychicznych.

Ponieważ logos, to nie tylko sens, ale i słowo i również Słowo-Jezus, książka skłoniła mnie do refleksji, że nasze życie może być jedynie zdrowe i pełne znaczenia, gdy jest w nim Bóg i Jego miłość, gdy sami uczymy się kochać i znaczyć coś dla innych ludzi. Nawet w najbardziej okrutnych warunkach człowiek może wznieść się ponad swój ból i ograniczenia i odnieść zwycięstwo nad samym sobą, nad okoliczności, które zmuszają go do poddania się jego gorszej części natury.

W TYM FILMIKU:

dzielę się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki Victora Frankla „Człowiek w poszukiwaniu sensu”, która stała się światowym bestsellerem. Opowiada ona o osobistych doświadczeniach autora w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego osobistej walce, by znaleźć powody do życia.

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, 

i Bogiem było Słowo. 
Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi.

J 1,1-4

Mocna książka. Potwierdziła Bożą obietnicę, że życie w wolności jest możliwe w każdych warunkach.

Czy Ty również uważasz, że można być przyzwoitym człowiekiem bez względu na okoliczności? Czy udało Ci się to? Czy znasz takie osoby? Napisz w komentarzu, jestem bardzo ciekawa.

2 Responses

  1. Ania pisze:

    Pani Agato, wspanialy, budujacy komentarz. Nie czytalam tej ksiazki, ale z pewnoscia Ja zdobede. Niech Pani Pan Bog blogoslawi za Pani prace na rzecz leczenia ludzi z Panem. Pozdrawiam serdecznie.

    1. Agata pisze:

      Dziękuję Aniu 🙂 i również Ci z serca błogosławię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.