Ty wybierasz sobie mistrza

Kogo należy słuchać?

Nikt z nas nie jest samowystarczalny. Potrzebujemy innych ludzi, a w pierwszych latach życia szczególnie potrzebujemy wskazówek i rad.

Jak każdy miałam w życiu wiele autorytetów. Na początku byli to rodzice, z czasem rówieśnicy, nauczyciele. Nie zawsze ich rady były dla mnie dobre. Ale jako dziecko nie mogłam rozpoznać, czyje wskazówki są dla mnie lepsze. A było to tym trudniejsze, im bardziej wzajemnie się one wykluczały.

Popełniałam więc całe mnóstwo błędów, ucząc się rozeznawać, kiedy ktoś radzi mi dobrze, a kiedy źle. Ale dopiero, gdy udało mi się pojąć, kim jestem w Bożych oczach, zdobyłam niezawodny kompas na dalsze życie.

Tylko Bóg wie, dokąd zmierzasz. Tylko on zna kierunek i posiada mapę dla Twojego życia.

W pewnym momencie dotarło do mnie: rada drugiego człowieka nigdy nie będzie doskonała. Taka myśl mogła mnie przerazić. Oznacza przecież, że na nikim nie można do końca polegać. A jednak dziś, rozumiejąc, co to oznacza – odczuwam niezwykłą wolność.

Chcę podzielić się z Tobą tą wolnością i opowiedzieć Ci o tym, dlaczego tak ważne jest, aby wybierać, kogo się słucha. I jak to zrobić, by słuchać tylko tego, co rzeczywiście jest zgodne z Bożym planem.

Z tego filmu dowiesz się:

 

 • jaki wpływ na Twoje życie mogą mieć inni
 • jakie mogą być skutki słuchania niewłaściwych osób
 • jak rozpoznać, czyje rady kierują Cię na właściwe tory
 • kim warto otaczać się w życiu, a kogo lepiej się wystrzegać

Mam nadzieję, że mój film zbudował Cię i zachęcił.

Czy dostrzegasz siebie w tym, co opowiedziałam? Czy Ty także widzisz w swoim życiu postacie takie jak Saul, Eliab czy Goliat? Pamiętaj, że z tych trzech tak naprawdę tylko jeden życzył Dawidowi źle, pozostali chcieli mu pomóc.

Czy zgodzisz się, że nieraz trudno jest odrzucić rady płynące z czyjejś autentycznej troski? I czy widzisz, dlaczego nieraz mimo wszystko trzeba tak postąpić?

Podziel się swoimi przemyśleniami – co sądzisz o takich sytuacjach? Jak Ty radzisz sobie z osobami, które próbują kształtować Twoje życie?

 • Lidia pisze:

  Bardzo ważne jest dla mnie to, co Pani mówi i pisze, dlatego pytam, jak autorytetu..
  Czy może Pani polecić, mi i mojemu mężowi, jakiś kurs on-line dla rodziców? By więcej wiedzieć, zrozumieć, by uspokoić siebie, a co za tym idzie, relację z dziećmi?

  Będę ogromnie wdzięczna, za każdą podpowiedz.
  Pozdrawiam ciepło,
  Lidia

 • >