Jak wywierać dobry wpływ?

Może Ci się wydawać, że jesteś mały i niepozorny, że nic nie znaczysz. Jednak Bóg uwielbia brać niepozorne rzeczy i powiększać je do imponujących rozmiarów. Bóg posłał Jezusa i przez przyjęcie Go sadzimy niejako ziarno Bożego Królestwa w naszym życiu. Gdy ziarno pozostanie w glebie wystarczająco długo to wyda wspaniały, wielki owoc.

Jak dojrzewać duchowo? Po pierwsze, nie lekceważąc małego ziarna ewangelii. Po drugie, pozostając w glebie z wytrwałością przez wiele lat. Po trzecie, nie porównując się, nie zniechęcając, nie poddając. Ziarno wyda swój plon. Tak obiecał Bóg, i tak się stanie i w Twoim życiu.

Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach.

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego nie warto się porównywać z innymi

  • jak wytrwałość i ufność Bogu przynosi owoce

  • jak współpracować z Bogiem, by Jego Królestwo w nas rosło

  • dlaczego potrzebne są przeciwności w naszym życiu

Bóg bierze małe i niepozorne rzeczy z naszego życia i buduje z nich potężne budowle. Gdy Mu pozwolimy. Gdy, natomiast chcemy budować coś o własnych siłach, skutki tego będą mizerne.

A jak wygląda teraz Twoje życie? Czy dałeś już w siebie posiać ziarno Bożego Królestwa? Czy zaczynasz rosnąć, a może już wystajesz ponad ziemię.

Daj znać w komentarzu, czy widzisz wzrost w swoim chrześcijańskim życiu.

One Response

  1. Ewa pisze:

    Tak, przechodziłam już ciężkie chwile w życiu i teraz też przechodzę. Zawsze wtedy uciekam się do modlitwy i do rozmowy z Bogiem. Jest wtedy lżej i w końcu rozpacz mija.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.