Jak usłyszeć Boga w swoim życiu?

Odkąd pamiętam, słyszałam o ludziach, do których kiedyś przemówił Bóg. Historie o nich można znaleźć w Biblii, ale nie tylko. Od początków chrześcijaństwa było przecież wiele takich kobiet i mężczyzn, którzy słyszeli głos Boga i odpowiadali na jego wezwania.

Zdarzało mi się myśleć, że takie sytuacje są wyjątkowe. Że tacy ludzie byli szczególnie wybrani i może jeden na milion ma taką zdolność. Kiedy indziej tłumaczyłam sobie taki Boży głos jako coś symbolicznego. Coś, czego nie należy rozumieć dosłownie. Dopiero później odkryłam, jak bardzo byłam w błędzie.

Rozmawianie z Bogiem jest możliwe. Mówię o prawdziwej rozmowie, w której dochodzi do wymiany myśli, spostrzeżeń i marzeń na przyszłość.

To pragnienie, które czułam w sercu, by usłyszeć głos Boga naprawdę, wydawało mi się ekstrawagancją. Może nawet oznaką pychy. Zachcianką. Ale Bóg postanowił przekonać mnie, że On chce mówić do każdego ze swoich dzieci. Że nie jeden na milion, ale wszyscy chrześcijanie mają uszy, by słyszeć. Muszą tylko nauczyć się ich używać.

Dziś, kiedy wiem już, co zrobić, by zacząć słyszeć Boży głos – chcę podzielić się tym z Tobą. Jeśli wierzysz, że Bóg chce mieć w Tobie swojego ucznia, musisz postąpić jak uczeń. Opowiem Ci, jak nauczyć się rozmowy z Bogiem. Mam dla Ciebie cztery wskazówki, które pomogą Ci wyruszyć w tę fascynującą podróż.

W TYM FILMIE DOWIESZ SIĘ:

 

 • od czego zależy to, czy słyszysz głos Boga
 • dlaczego warto nasłuchiwać Bożego głosu
 • co możesz zmienić w swoim życiu, by zacząć słyszeć Boga
 • jakie pozytywne skutki wynikają ze słyszenia Bożego głosu

Czy wierzysz w to, że możesz usłyszeć Boga w swoim życiu? A może zdarzało Ci się tego doświadczać?

Spójrz teraz na swoje życie przez pryzmat moich słów. Może uda Ci się dostrzec taką sytuację, kiedy Bóg przemówił do Ciebie, ale nie miałeś pewności, że to On?

Może teraz, w nowym świetle – widzisz tamto zdarzenie inaczej?

Podziel się swoimi przemyśleniami! Zachęć innych, którzy chcą kroczyć tą samą drogą! A, jeśli masz wątpliwości, jest tu miejsce również na nie. Dzieląc się – wzrastamy, a ja chętnie przeczytam Twój komentarz.

Czy rozmowa z Bogiem jest możliwa?

Czy można usłyszeć głos Boga? Czy można się tego nauczyć? Kiedy ktoś mówi Ci, że słyszy Boga, pojawia się myśl, że osoba ta ma problemy natury psychicznej. Albo przeciwnie: jest jakiegoś rodzaju mistykiem, guru czy świętym. Przecież na co dzień nie słyszymy, żeby ludzie rozmawiali z Bogiem!

Jednak przekonam Cię, że rozmawianie z Bogiem jest możliwe. Nie chodzi mi o taki rodzaj konwersacji, gdzie ja mówię, a Bóg jedynie słucha. Mówię o prawdziwej rozmowie, w której dochodzi do wymiany myśli, spostrzeżeń, uczuć, planów i marzeń na przyszłość.

Dlaczego słuchanie Boga jest ważne?

Po pierwsze – rozmowa z Bogiem daje dostęp do źródła mądrości. Często mamy jakieś pytania, nie wiemy jak postąpić, nie wiemy jaką decyzję podjąć w życiu. Słuchając Boga, słuchając Jego wskazówek, dowiemy się, co robić.

Wiedza to potęga i kiedy słyszymy Boga, zyskujemy pewność. Jesteśmy stabilni i wytrwali. Możemy osiągnąć to, co wskazuje nam Bóg. Krótko mówiąc: celujemy wtedy w dziesiątkę.

Po drugie – kiedy przebywamy z Bogiem i słuchamy Jego głosu, jesteśmy zaspokojeni emocjonalnie. Bóg okazuje nam swoją miłość, a nam daje to odwagę, śmiałość. Usuwa w kąt wszelkie depresje i lęki. Sprawia, że możemy gnać do przodu bez ograniczeń – nie bojąc się nikogo ani niczego.

W jaki sposób można usłyszeć Boga?

 

Wskazówka nr 1 – Bóg nie mówi po polsku

Jesteśmy przygotowani, że Bóg będzie mówił do nas tak, jak człowiek. Czyli, że będzie formułował zdania, które nasz mózg przekształci w informację strawną i logiczną.

Tymczasem Bóg jest niesamowicie kreatywny i przemawia do nas na wielu różnych płaszczyznach. Bóg potrafi mówić do nas w wyobraźni, przez obrazy, przez dźwięki, przez zapachy, przez innych ludzi, przez ptaki w powietrzu, przez pogodę – przez nieskończoną ilość różnych środków.

Musimy być elastyczni. Bądźmy gotowi usłyszeć odpowiedź z różnych źródeł i różnymi kanałami. Wielu ludzi mówi, że nie słyszy Boga właśnie dlatego, że oczekują, iż Bóg będzie do nich mówił po polsku. Tymczasem może On użyć piosenki, może użyć promienia słonecznego, może użyć małego dziecka. Wszystko po to, żeby odpowiedzieć na pytania, które zadałeś mu w modlitwie.

 

Wskazówka nr 2 – Nastaw duchowy odbiornik

Jezus powiedział, że trzeba się na nowo narodzić, żeby wejść do Bożego Królestwa. Musimy “włączyć” swojego Ducha, musimy narodzić się na nowo, żeby usłyszeć to, co mówi Bóg.

Bóg jest duchem i jego metody komunikacji są duchowe. Dlatego ważne jest, żeby nasze serce się “uruchomiło” – a stanie się to przez pokorę. Przez przyjście do Boga i uznanie go za Pana naszego życia.

Nasze serce jest wtedy dobrą glebą, na której On może siać swoje ziarno. To potrzebne, żeby On mógł mówić, ale przede wszystkim – żebyśmy my mogli rozumieć.

Bóg nieustannie do nas mówi, ale nas to omija. Jego sygnały są jak fale radiowe w powietrzu. Jeśli nie mamy odbiornika nastawionego na częstotliwość tych fal, mogą one przepływać koło nas i w ogóle ich nie zauważymy. Ale jeśli wybierzemy właściwą częstotliwość, zaczniemy wyłapywać informacje, które Bóg do nas wysyła.

 

Wskazówka nr 3 – Poświęć czas, żeby słyszeć Boga

Nie zauważysz żadnej zmiany, jeśli przez całe życie pędzisz i tylko z rzadka, na przykład stojąc w kolejce do lekarza, poświęcisz Bogu pięć minut.

Każda relacja wymaga czasu, aby dwie osoby mogły poznać się nawzajem. Tak jak każdy człowiek wyraża się w inny sposób, tak samo Bóg – dopiero przebywając z nim uczymy się, w jaki sposób On się z nami komunikuje.

Dlatego niezbędne jest poświęcenie czasu – na osobistą modlitwę, na Pismo Święte. Właśnie wtedy On może wysyłać sygnały prosto do naszego serca.

Ale nie myśl, że to Bóg potrzebuje tego czasu, żeby nam coś powiedzieć. Jest odwrotnie: to nasze myśli są rozbiegane. To my potrzebujemy wyciszenia, potrzebujemy odsunięcia na bok swoich emocji, pragnień, namiętności. One wszystkie pchają nas w różnych kierunkach i utrudniają wejście w duchową rzeczywistość. Musimy poświęcić uwagę temu, co mówi do nas Bóg.

 

Wskazówka nr 4 – Bądź posłuszny

Bądź posłuszny temu, co usłyszałeś. Kiedy Bóg do nas mówi, nie oczekuje od nas, żebyśmy byli zaledwie słuchaczami. Mamy być działaczami. On chce, żeby Jego słowo wykonywało pewną pracę. Pracę zmiany naszego życia, ale też zmiany rzeczywistości dokoła nas.

Kiedy słuchamy Boga i jesteśmy mu posłuszni, on “przeciera” nasze uszy, przeczyszcza je. W ten sposób jesteśmy bardziej otwarci, żeby usłyszeć następne słowa od Boga.

Mamy być wykonawcami słowa, a nie jedynie słuchaczami. Jeśli nie jesteśmy posłuszni i nie robimy tego, co Bóg nam nakazuje, tak naprawdę zamykamy swoje serca. Dlatego uczeni w Piśmie i faryzeusze nie mogli usłyszeć i zrozumieć tego, co mówił do nich Jezus. Choć czytali Biblię, zatwardzali swoje serca. Uważali się za sprawiedliwych, świętych – uważali, że nie potrzebują więcej Boga. Ich postawa braku pokory, braku wyciszenia, braku oddania siebie Bogu sprawiła, że nie byli w stanie usłyszeć i zobaczyć tego, że Jezus był Zbawicielem i ratunkiem dla ich życia.

 

Podsumowanie

Tak więc Boga można usłyszeć, z Bogiem można rozmawiać, jak z przyjacielem. Tak, jak robił to Mojżesz w Biblii i nie tylko on.

Zachęcam Cię: poświęć czas, wystaw swoje serce na duchową stronę Bożej komunikacji. Pamiętaj, że Bóg może przemawiać do Ciebie w różny sposób, przez różne kanały, różnych ludzi. Bądź elastyczny, bądź dostępny.

Wykonuj to, o czym Bóg do Ciebie mówi. Przez to będziesz wzrastał, będziesz coraz lepiej Go słyszał. Będziesz też lepiej odróżniał jego głos od swoich wewnętrznych monologów i myśli.

Pamiętaj, że wiara pochodzi ze słuchania, a słyszenie Bożego głosu rodzi się przez Słowo Boże. Kiedy poświęcasz czas na czytanie Biblii, na słuchanie tego, co Bóg powiedział w przeszłości – otwierasz się na to, żeby Bóg mówił do Ciebie również w teraźniejszości.

Wykorzystaj te cztery wskazówki, te sposoby, które odmieniły moje życie. Ty też możesz tego dokonać, aby i Twoje życie zmieniało się na lepsze.

2 Responses

 1. marcin pisze:

  witam , czy mozna słyszec Boży głos naprawde w kazdej sytuacji ? Poswiecam duży czas na modlitwe , i chce robić tak jak On chce , jednak nie zawsze wiem co mam robić w konkretnej sytuacji jak sie go pytam co mam w danym momencie zrobic . Czasami jestem tym załamany …

  1. Agata pisze:

   zachęcam do obejrzenia filmiku na ten temat który kiedyś nagrałam 🙂 https://youtu.be/NPuq9H5gVvU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.