Etapy duchowego wzrostu

Z tego filmu dowiesz się:

 • Jakie są etapy duchowego wzrostu
 • Co to jest trening duchowy i jak trenować
 • Jak uczyć się od Chrystusa
 • Jak wydawać dobre owoce

Kiedy nawracamy się i oddajemy swoje życie Jezusowi, rozpoczyna się nasz duchowy trening. Apostołowie codziennie, patrząc na Jezusa, uczyli się od Niego. Tak samo my, gdy rozpoczynamy swoją przygodę z Chrystusem, każdego dnia gdy wpatrujemy się w Niego i przebywamy w Jego obecności, uczymy się i tym samym trwa w nas trening. Bóg obiecuje w Swoim Słowie, że to co rozpoczął, dokończy (Flp 1,6). Jesteśmy w procesie uczenia się, wzrastania, dojrzewania. Gdy uczymy się od samego Jezusa Chrystusa, zaczynamy wydawać piękne, dojrzałe owoce. To jest właśnie celem naszego życia chrześcijańskiego, by dojrzeć i wydać owoce.

Wszystko zaczyna się od miłości, bo w niej właśnie ma swój początek proces wzrostu i nie może on bez niej przebiegać poprawnie. Nasze owoce będą miały dobry smak tylko wtedy, gdy będziemy przepełnieni miłością. Jeśli doświadczamy Boga każdego dnia, to doświadczamy też Jego miłości i to są najlepsze warunki do wzrostu. Nasz charakter musi być najpierw ukształtowany zanim wydamy owoce, wszystko ma swoją kolej. Tak jak w przyrodzie. Jak to wygląda w praktyce? Opowiadam o tym w dzisiejszym odcinku Vlogowym “Etapy duchowego wzrostu”. Posłuchaj!

I o to się modlę, aby wasza miłość coraz bardziej obfitowała w poznanie i we wszelkie zrozumienie; Abyście mogli rozpoznać to, co lepsze, żebyście byli szczerzy i bez zarzutu na dzień Chrystusa; Napełnieni owocami sprawiedliwości, które przynosicie przez Jezusa Chrystusa ku chwale i czci Boga

Flp 1,9-11

A Ty na jakim jesteś etapie duchowego wzrostu? Czy już rozpocząłeś/aś swój indywidualny trening? Jeśli nie, to kiedy rozpoczniesz?

Zostaw swój komentarz.

2 Responses

 1. Lilla pisze:

  Hallo Agata, bardzo milo ciebie słuchać.Ja jestem dopiero na początku drogi z Jezusem. Bylam Katoliczką i zawszs cos mi brakowało.

  1. Agata pisze:

   Lilla jestem bardzo wdzięczna Bogu za to, że zdecydowałaś się iść za Nim! Życie z Bogiem to niezwykła przygoda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.