Dowiedz się więcej

Etapy duchowego wzrostu

Kiedy nawracamy się i oddajemy swoje życie Jezusowi, rozpoczyna się nasz duchowy trening. Apostołowie codziennie, patrząc na Jezusa, uczyli się od Niego. Tak samo my, gdy rozpoczynamy swoją przygodę z Chrystusem, każdego dnia gdy wpatrujemy się w Niego i przebywamy w Jego obecności, uczymy się i tym samym trwa w nas trening. Bóg obiecuje w Swoim Słowie, że to co rozpoczął, dokończy (Flp 1,6). Jesteśmy w procesie uczenia się, wzrastania, dojrzewania. Gdy uczymy się od samego Jezusa Chrystusa, zaczynamy wydawać piękne, dojrzałe owoce. To jest właśnie celem naszego życia chrześcijańskiego, by dojrzeć i wydać owoce.

Wszystko zaczyna się od miłości, bo w niej właśnie ma swój początek proces wzrostu i nie może on bez niej przebiegać poprawnie. Nasze owoce będą miały dobry smak tylko wtedy, gdy będziemy przepełnieni miłością. Jeśli doświadczamy Boga każdego dnia, to doświadczamy też Jego miłości i to są najlepsze warunki do wzrostu. Nasz charakter musi być najpierw ukształtowany zanim wydamy owoce, wszystko ma swoją kolej. Tak jak w przyrodzie. Jak to wygląda w praktyce? Opowiadam o tym w dzisiejszym odcinku Vlogowym “Etapy duchowego wzrostu”. Posłuchaj!

I o to się modlę, aby wasza miłość coraz bardziej obfitowała w poznanie i we wszelkie zrozumienie; Abyście mogli rozpoznać to, co lepsze, żebyście byli szczerzy i bez zarzutu na dzień Chrystusa; Napełnieni owocami sprawiedliwości, które przynosicie przez Jezusa Chrystusa ku chwale i czci Boga

Flp 1,9-11

 Z tego filmu dowiesz się:

 1. Jakie są etapy duchowego wzrostu
 2. Co to jest trening duchowy i jak trenować
 3. Jak uczyć się od Chrystusa
 4. Jak wydawać dobre owoce

ZAPISZ SIĘ!

ZAPISZ SIĘ!

KONFERENCJA ON-LINE

A Ty na jakim jesteś etapie duchowego wzrostu? Czy już rozpocząłeś/aś swój indywidualny trening? Jeśli nie, to kiedy rozpoczniesz?

Zostaw swój komentarz.

 • Lilla pisze:

  Hallo Agata, bardzo milo ciebie słuchać.Ja jestem dopiero na początku drogi z Jezusem. Bylam Katoliczką i zawszs cos mi brakowało.

  • Agata pisze:

   Lilla jestem bardzo wdzięczna Bogu za to, że zdecydowałaś się iść za Nim! Życie z Bogiem to niezwykła przygoda 🙂

 • >