O pokorze, kochaniu i owocowaniu

O czym jest ten odcinek:

Zazwyczaj im bardziej jesteśmy zajęci i zabiegani w życiu, tym wydaje nam się, że więcej osiągamy, jesteśmy bardziej przydatni i przynosimy owoc. Jednak często w codziennym pędzie gubimy to, co naprawdę ważne i wartościowe.

Skupieni na celach i odhaczaniu zadań do wykonania, nawet tych najbardziej wzniosłych, możemy nie zauważać ludzi wokół nas, którzy potrzebują naszej uwagi i miłości. Tak bardzo chcemy mieć efekty, że zapominamy, że do owocowania ziarno w nas musi obumrzeć i się zakorzenić, a to wymaga czasu i cierpliwości, ciszy i czasu sam na sam z Bogiem. Dlatego czasem Bóg sam wciska nam “pauzę”, abyśmy mogli nauczyć cieszyć się Nim na nowo i aby On mógł zacząć nas kształtować.

Mój kolejny gość doświadczył właśnie takiego nagłego wyhamowania, co miało ogromny wpływ na jego życie. Łukasz Nauman, bloger, autor książki “Co wypełnia Lukę”, muzyk oraz tłumacz na konferencjach, na co dzień mieszka w Szwecji i pracuje jako pielęgniarz domowy. Kiedyś prowadził bardzo intensywny tryb życia, jednak przeprowadzka do Szwecji i zmiana otoczenia oraz stylu życia sprawiła, że zaczął odkrywać znaczenie głębokiej pokory, wyciszenia i spełnienia, jakie ze sobą niosą.

Łukasz wyjątkowo imponuje mi jeśli chodzi o cierpliwość i łagodność, chociaż jak sam twierdzi, trochę mu zajęło, aby te cech pojawiły się w jego charakterze. Z Łukaszem rozmawiamy o tym, jak można okazywać miłość, odnajdywać swoje powołanie oraz rozkwitnąć tak, aby zacząć przynosić owoce.

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.