Dlaczego na świecie jest tyle zła?

Dlaczego na świecie jest tyle zła? Ruiny miasta.
Udostępnij:

Kiedy piszę te słowa, media żyją jeszcze zniszczeniami po niedawnych nawałnicach. Ogromny smutek, a nawet rozpacz wywołały doniesienia o śmierci dwóch dziewczynek na obozie harcerskim. Na usta cisną się pytania: dlaczego? Dlaczego śmierć? Dlaczego dzieci?

Czy Bóg nie mógł zadziałać i powstrzymać tego, co się wydarzyło?

Przedwczesna śmierć niewinnego człowieka, podobnie jak wojny, naturalne kataklizmy, ale też po prostu okrucieństwo niektórych ludzi – wydają się być złem, na które Bóg nie powinien się godzić.

Dlaczego Bóg nie powstrzymuje zła? Dlaczego nie stanął w obronie dzieci, które zostały przygniecione drzewem? Nie można w jednym zdaniu odpowiedzieć na tak trudne pytania.

To, o czym spróbuję opowiedzieć, to przyczyna, która sprowadziła zło na świat. A także powód, dla którego zło nadal na naszym świecie istnieje.

Ale nie chcę Cię straszyć, ani rozdrapywać Twoje rany. Choć zło i cierpienie to poważne kwestie, chciałam opowiedzieć o nich w duchu nadziei, bez zbędnego dramatyzowania. Nawet mówiąc o złu, nie wolno nam zapominać o Dobrej Nowinie.

Z tego filmu dowiesz się:

 

  • skąd wzięło się zło na świecie
  • dlaczego Bóg nie powstrzymuje zła
  • kto odpowiada za stan naszego świata
  • czy zło zawsze pozostanie w przewadze

Trudno dodać coś do tego, co już powiedziałam.

Chcę wierzyć, że mimo wszystko udało mi się rozbudzić w Tobie nadzieję, że zło ostatecznie nie zatryumfuje. A zarazem – że masz wpływ na to, ile dobra doświadczysz Ty i Twoje otoczenie.

Jeśli chcesz, podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu pod spodem.Transkrypcja w przygotowaniu.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.