Czego oko nie widziało…

Udostępnij:

Lubisz zimę? Ja nigdy nie byłam jej fanem, wszystko wtedy wydaje się takie martwe, bure i puste. Jednak przez ostatnie lata uczę się doceniać tę porę roku. Uświadamiam sobie, że tak naprawdę pod tą zimną pokrywą kiełkuje życie i wkrótce zacznie rodzić się na nowo. W przyrodzie zima jest niezbędna – to okres przygotowawczy do intensywnego wzrostu, zakwitania i owocowania.

W życiu jest bardzo podobnie. Ja przez wiele lat czułam się jak na ławce rezerwowych. Z wielkimi marzeniami i aspiracjami, ale póki co nieużyteczna i odstawiona na boczny tor. Myślałam, że Bóg nie mnie do czego użyć – może kiedyś, w przyszłości, ale nie teraz. Teraz wiem, że ten okres zimy w naszym życiu jest niezbędny; że to czas, kiedy Bóg przygotowuje nas i nasze serca na to, czego oko nie widziało… I kiedy czytamy Jego obietnice w Biblii możemy myśleć, że to w dalekiej przyszłości, w Niebie, kiedy już będziemy z Nim. Jednak, kiedy się nawracamy i przyjmujemy Ducha Świętego, zasoby Nieba od razu zaczynają być dla nas dostępne i możemy z nich korzystać tu i teraz. I kiedy decydujemy się chodzić z Bogiem, dzieją się rzeczy, których sami byśmy sobie nie wymyślili.

W dzisiejszym filmie opowiadam o tym, w jaki sposób Bóg przerósł moje oczekiwania i pokazał, że po okresie zimy czekają nas wspaniałe zbiory.

Lecz mówimy jak jest napisane: Czego oko nie ujrzało i ucho nie usłyszało, i do serca człowieka nie weszło, to przygotował Bóg tym, co Go miłują.

1 Kor 2,9

Z tego filmu dowiesz się:

  1. Dlaczego potrzebujemy okresu zimowego w życiu
  2. Co Bóg dla nas przygotowuje
  3. Do jakich zasobów Nieba mamy dostęp jako Boże dzieci
  4. Dlaczego warto ufać Bogu i być wytrwałym
  5. Skąd czerpać zachętę, kiedy okoliczności przygnębiają

A Ty jakich owoców czy realizacji Bożych marzeń po okresie „zimy” doświadczyłeś? I co pomagało Ci przetrwać ten trudny czas? Czy masz jakieś swoje ulubione obietnice, na których się opierasz, kiedy stagnacja Cię przytłacza? Podziel się!

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.