Co pomyślą inni?

Udostępnij:

Jak często przejmujemy się opinią innych. Zastanawiamy się pomyślą inni, czy podejmując konkretne decyzje nie zrobimy z siebie wariatów, nie stracimy przyjaciół… Boisz się czasem tego? Przez wiele lat myśl o tym, co pomyślą o mnie inni paraliżowała mnie. Nie robiłam tego, do czego nakłaniał mnie Bóg, nie byłam Mu posłuszna, bo… się bałam. Tak po prostu. Bardziej bałam się ludzi niż Boga. Strach wpędzał mnie w duchową posuchę i wewnętrzne zapętlenie.

Ten etap mam już za sobą, choć proces wychodzenia z lęków i ćwiczenie swojej asertywności nadal trwa. Nadal uczę się słuchać we wszystkim Boga, pomimo odrzucenia i braku akceptacji u ludzi. Niezliczoną ilość razy doświadczałam tego bólu. Jednak Bóg odpłaca mi swoją dobrocią za każdą łzę i nieprzyjemność. Dla Niego warto być innym, niezrozumianym, być może nawet nielubianym. Nagrodą za te trudne doświadczenia jest życie z podniesioną głową, odważne, pełne wolności.

Jak w praktyce wyzwolić się przed lękiem? Co zrobić, gdy inni ludzie nie rozumieją stanu naszego serca – gdy jest to im tak obce, że reagują emocjonalnie, niekiedy z nienawiścią? Jeśli doświadczasz trudnych przeżyć związanych z kroczeniem drogą za Chrystusem wiedz, że nie jesteś sam. Jeśli wypełniasz Jego wolę, On otrze każde Twoje łzy, rozproszy wszystkie chmury.

A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.
(J 8,12)

 Z tego filmu dowiesz się:

  • z czego wynika lęk przed opinią innych
  • dlaczego zakładamy maski przed ludźmi
  • jaki sposób wyzwolić się z opinią innych
  • czego możemy doświadczyć od ludzi będąc z Bogiem

Czy pokazując innym, że jesteś dzieckiem Bożym doświadczasz niezrozumienia, niechęci lub innych negatywnych uczuć? Jak sobie z tym radzisz? Opowiedz w komentarzu o swoich doświadczeniach, jestem bardzo ciekawa Twojej historii!

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.