Jak być prawdziwym mężczyzną?

Udostępnij:

Patrzę na niego i widzę: to jest prawdziwy facet! Nie chodzi o mięśnie. Nie chodzi o zarost. Ani o perfum. Prawdziwego mężczyznę można rozpoznać po czym innym.

Po czym? Większość kobiet, choć potrafi tego dokonać, ma kłopot z nazwaniem przyczyny. W prawdziwym facecie jest coś takiego, co czasem rzuca się w oczy. Ale czasem jest nieco bardziej ukryte. Jest to pewna mieszanka poczucia odpowiedzialności, odwagi i determinacji. Jest to coś, co sprawia, że kobieta może czuć się przy nim bezpiecznie.

Gdzie się podziali prawdziwi mężczyźni? Dlaczego ciągle ich szukamy podczas, gdy nikt nie musi pytać o prawdziwe kobiety?

Mogłoby się wydawać, że to temat dla mężczyzn. Ale tak nie jest. Nie tylko mężczyźni martwią się o swoją męskość. My, kobiety, potrzebujemy prawdziwych mężczyzn! Dlaczego więc o prawdziwych mężczyznach miałaby nie mówić kobieta?

Jak każda kobieta, spotkałam w życiu wielu mężczyzn. Zarówno tych “prawdziwych” jak i takich… mniej. Nie od razu nauczyłam się ich rozróżniać. Dla wielu kobiet brak takiej umiejętności doprowadził do kłopotów.

Dziś chcę Wam wszystkim powiedzieć: prawdziwych mężczyzn potrzebują nie tylko kobiety! Potrzebują ich nie tylko synowie. Prawdziwych mężczyzn potrzebuje Bóg!

Posłuchajcie więc, jak zostać prawdziwym mężczyzną.

Z tego filmu dowiesz się:

 

 • co to znaczy “prawdziwy mężczyzna”
 • co się stało z prawdziwymi mężczyznami
 • czy Bóg potrzebuje prawdziwych mężczyzn
 • jaki powinien być prawdziwy mężczyzna

Zaskoczeni? Nie sądzę!

Jestem przekonana, że wiedzieliście o tym – przynajmniej w głębi serca.

To nic nowego, ale czasem udaje nam się zapomnieć najważniejsze, najprostsze rzeczy. A bywa też, że staramy się ich nie dostrzegać.

A co dla Ciebie oznacza “prawdziwa męskość”? Podziel się z nami swoją opinią!Gdy byłam dzieckiem, bardzo chciałam być chłopcem. Bo chłopcy byli dzielni i wyrastali na odważnych mężczyzn. W książkach, które czytałam, zawsze najciekawszymi bohaterami byli mężczyźni.

Gdy dorosłam, okazało się, że bohaterowie z moich książek gdzieś się pochowali. Wydaje się, że czasy się zmieniają i coraz mniej prawdziwych mężczyzn dookoła.

Dziś będzie o tym, jakie cechy ma prawdziwy mężczyzna i jak nim zostać,  o ile się nim jeszcze nie jest. Nagrywam ten film jako kobieta, ponieważ najlepiej wiem, jak powinno być. Potraktuj to jako poradnik nie tylko dla mężczyzn.

Mówi się o kryzysie męskości. Kobiety się rozwijają, nabierają sił i zaczynają odzyskiwać głos. Mają coraz więcej praw, stają się odważne i coraz potężniejsze. Tymczasem mężczyźni gdzieś się chowają.

Coraz więcej wokół:

 • nieobecnych ojców,
 • parterów a nie mężów,
 • synków na utrzymaniu mamusi
 • i wiecznie bawiących się kawalerów.

Wydaje się, że ten kryzys, choć dotyczy głównie charakteru, jakiejś wizji na życie, odbija się też na wizerunku. I tak mieliśmy w ostatnim czasie najróżniejsze mody i wzorce wizerunkowe. Oczywiście ani rajtuzy ani broda nie miały wpływu na ubytek czy przypływ męskich cech charakteru. Choć z drugiej strony chyba każda kobieta przyzna, że broda znacznie lepiej podkreśla męskość niż rajtuzy czy skarpety do sandałów.

Kryzys męskości jako zjawisko społeczne wkrada się również do kościołów i wspólnot, gdzie liczebność kobiet do mężczyzn wynosi jak 3:1. Choć Kościoły to instytucje najmniej podatne na zmiany społeczne (nadal preferują mężczyzn w zatrudnieniu i obsadzaniu stanowisk liderskich), jednak zaangażowane w życie wspólnoty są najczęściej właśnie kobiety.

WYDAJE SIĘ, ŻE MĘŻCZYZNOM TRUDNIEJ JEST UZNAĆ, IŻ POTRZEBUJĄ BOGA. Trudniej jest im się uniżyć przed Kimś potężniejszym. Wierzą we własne siły i myślą, że poradzą sobie sami.

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?

Skąd się bierze kryzys męskości? W pewnym momencie w dziejach ludzkości zaczęto wprowadzać różne usprawnienia, maszyny. Gdy epoka przemysłowa rozkwitła, typowo męskie cechy charakteru, jak wytrwałość, cierpliwość, siła fizyczna stały się mniej ważne.

Kobiety, które potrafiły obsługiwać różne urządzenia, były w stanie wyręczać swoich mężów i wydawało się, że nie są oni już tak bardzo potrzebni. Co więcej, kobiety mają umysły wielozadaniowe i wiele prac potrafią przez to wykonywać lepiej niż mężczyźni.

Kolejną rzeczą jest to, że obecnie wiele zawodów wymaga empatii, wczucia się, umiejętności komunikacyjnych. W tym kobiety są z zasady o wiele bieglejsze.

W naszych czasach tzw. umiejętności miękkie, czyli komunikatywność, umiejętność pracy w grupie czy elastyczność są o wiele bardziej pożądane na rynku pracy. Kobiety w tym celują. Są przez to coraz silniejsze, nabierają wiatru w skrzydła i wygląda na to, że wypierają mężczyzn.

Jednak nie żyjemy w świecie, gdzie jest to albo-albo. Nie chodzi o to, że wygrać muszą mężczyźni albo kobiety. Ale wydaje się, że kiedy kobiety nabrały sił, mężczyźni skłonni są wycofać się, jakgdyby zwolnieni z obowiązku popychania spraw do przodu.

JAK ZATEM ZOSTAĆ PRAWDZIWYM MĘŻCZYZNĄ?

Ja jako kobieta wiem to przecież najlepiej. Są pewne cechy, które decydują o prawdziwej męskiej dojrzałości:

 1. ODWAGA – ma naturę odkrywcy a nie kanapowca

Czyli mężczyzna to nie powinien być ktoś, kto siedzi cały dzień przed grami komputerowymi czy telewizją. To raczej ktoś, kto ma potrzebę podbijania tego świata, zmieniania go i ulepszania – aby innym żyło się w nim lepiej.

Mężczyzna zaprojektowany do walki, do czynienia zmian w otoczeniu, do tworzenia warunków do rozwoju innym, do wyznaczania kierunków działania, do czynienia świata lepszym miejscem. Mężczyzna wierzy, że ma realny wpływ i z ochotą wkracza w sytuacje ryzykowne – takie, które wymagają zimnej krwi.

 1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ – nie ucieka, kiedy jest ciężko

Prawdziwy mężczyzna jest gotowy do poświęceń, do wyrzeczeń. Jest w stanie oddać czas, pieniądze, energię, aby innym żyło się lepiej. Żyjemy w czasach, gdy coraz więcej ojców zostawia dzieci, a mężów – chore żony. Robią to, be jest im niewygodnie.

Prawdziwy mężczyzna gotów jest pozostać na posterunku, podjąć wyzwanie pomimo tego, że jest nieprzyjemnie.

Słowo “wygoda” powinno zniknąć ze słownika prawdziwego mężczyzny.

 1. WYTRWAŁOŚĆ – zdeterminowany, by doprowadzić sprawy do końca

Mężczyzna nie wycofuje się ot tak. Umie wyznaczyć sobie dalekosiężne cele i jest wytrwały w dążeniu do nich. Niektórzy mężczyźni wydają się nie mieć pomysłu na życie. Nie wiedzą, do czego są stworzeni i co powinni robić. Tak jak w przypadku kobiety często macierzyństwo określa nasz obszar zainteresowań i pasję w życiu, w przypadku mężczyzn trudniej o taką motywację.

Mężczyźnie nie przychodzi na pomoc biologia. Musi szukać w swoim sercu i w relacji z Bogiem tego, do czego jest powołany, swojego celu i pasji.

Ten brak pasji i poczucia celu sprawia, że mężczyźni łatwo stają się podatni na różnego rodzaju rozpraszacze, jak gry komputerowe, pornografia, czy po prostu marnowanie czasu w internecie.

Brak skupienia na życiowej misji powoduje, że mężczyzna często skupia się na sobie samym. Koncentruje się na własnych przyjemnościach, zachwyca się swoją osobą, myśli, że wszystko wie najlepiej i jestem wspaniały. Przez to kręci się w kółko, zamiast pomóc innym ludziom.

CZY JESTEŚ PRAWDZIWYM MĘŻCZYZNĄ?

CZY CHCESZ SIĘ TAKIM STAĆ?

BYCIE MĘŻCZYZNĄ TO SPRAWA WYBORU, KTÓRY PODEJMOWAĆ TRZEBA KAŻDEGO DNIA..

 • Czy chcę być odważny?
 • Czy chcę być odpowiedzialny?
 • Czy chcę być wytrwały?

Prawdziwy mężczyzna nie boi się krytyki, nie czuje się zagrożony. Nie obawia się spotkania z prawdziwą kobietą – mądrą i rozwijającą się. Nie szuka potwierdzenia w Biblii, że jest kimś lepszym niż kobieta. Raczej wykorzystuje swoje umiejętności, by pomóc ludziom wokół siebie.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.