4 wskazówki mądrego planowania

Czy robisz postanowienia noworoczne? A może ich nie lubisz, bo obawiasz się, że już w styczniu je wszystkie złamiesz lub ich nie wypełnisz? Czy chrześcijanie w ogóle powinni robić takie postanowienia skoro ich życie jest całkowicie podporządkowane Bogu i Jego planom?

Ja zawsze zaczynam nowy rok od podsumowania tego, co się wydarzyło, co Bóg dokonał w moim życiu, co mi się udało osiągnąć dzięki Jego łasce, co mi nie wyszło. Taka analiza pozwala mi obrać dobry kierunek w nowym roku, pozwala mi skorygować nowy plan działania. Jestem człowiekiem, który lubi planować i być wcześniej przygotowany. Lubię przewidywać, co ma się wydarzyć i zawczasu mieć plan A i B.

Bóg jest mądry i w Jego działaniu widać namysł i wcześniejszy plan. Powinniśmy Go naśladować.

W planowaniu odnajduję też charakter samego Boga. Gdy czytam Biblię widzę, że postępuje On według obranego przez Siebie wcześniej planu. Jego strategie nie są przypadkowe, ale opierają się na Jego niezmiennej naturze i prawie, które ustanowił. Choć jest On Bogiem dziwnym, bo nie mieści nam się w głowie to kim jest, co robi i jak działa, to jednak możemy uczyć się o pewnych prawidłowościach odnośnie Jego natury. Bóg jest dobry, szlachetny i mądry. Jego mądrość wyraża się między innymi  w planowaniu, w przygotowywaniu scenerii do pewnych przyszłych wydarzeń.

Ten rys Jego charakteru widzimy, gdy pokazał Mojżeszowi dokładny plan przybytku, który miał zrobić. Widzimy go również, gdy czytamy o szczególnej taktyce w zdobywaniu Jerycha. Sam plan zbawienia jest najbardziej zdumiewającym planem, jaki został wcześniej wymyślony. Bóg daje nam przykład postępowania. My też powinniśmy planować. Nie sami. Nie w arogancki sposób. Powinniśmy planować z Bogiem. On jest naszym przewodnikiem i nauczycielem. To On uczy nas na co zwracać uwagę, jaką obrać strategię, co jest warte a co niegodne naszej uwagi.

Jak zatem planować a równocześnie szanować wolę Boga? Zdradzę ci 4 wskazówki mądrego, chrześcijańskiego planowania.

Z tego filmu dowiesz się:

 • czy planowanie jest oznaką braku szacunku dla Boga
 • jak planować uwzględniając Bożą wolę
 • co Biblia mówi o planowaniu
 • czy postanowienia noworoczne mają sens

Zachęcam Cię byś zastanowił się przez chwilę, czy są rzeczy w Twoim życiu, które warto zaplanować. Twoją edukację (tak, tak, wiele jeszcze jest do nauczenia), twój wolny czas, twoją służbę dla innych, twój osobisty czas z Bogiem?

Proszę, napisz w komentarzu, czy udaje Ci się planować i potem plany wypełniać. A może wolisz bardziej spontaniczne życie? Jak takie podejście łączysz ze swoim życiem duchowym?

2 Responses

 1. Monika pisze:

  Niesamowite obserwuje Cię od 2 miesięcy i każdy twój filmik jest odpowiedzią na dany temat z którym się aktualnie mierze , prowadzę dziennik od 2 tygodni i każdego dnia pada pytanie co muszę poprawić i codziennie wpisuje organizację i teraz ty wychodzisz na przeciw . Bóg jest wspaniały .Dziękuję ❤Ty też jesteś niesamowita❤Dziękuję

  1. Agata pisze:

   Cieszę się, ze mogę być choć troche pomocna 🙂 Bóg jest wspaniały!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.