Zrób miejsce na cud

Udostępnij:

Bóg chce współpracować z nami, by mogły się dokonywać głębokie przemiany w naszym życiu i wokół nas. Czytamy w Biblii, że wielkim cudom, które czynił Jezus czy prorocy towarzyszyło pełne wiary zaangażowanie ludzi. Na przykładzie kobiet, które były bezpłodne widzimy jak wielka wiara i oczekiwanie przygotowały scenerię, stworzyły atmosferę, w której Bóg mógł dokonać cudu. Nawet Jezus nie mógł dokonywać cudów w warunkach niewiary. Wydaje się, że Bóg jest ograniczony przez nasza postawę. Nie może swobodnie działać, gdy Mu nie ufamy.

Sama jestem nieustannie głodna oglądania na co dzień działania Ducha Świętego i chcę, by Bóg mógł uwielbić się przez moje życie. W tym filmie przebadałam życie, nastawienie i działania postaci biblijnych, które doświadczyły cudu. Możemy się od nich uczyć, jak przygotować Bogu miejsce do działania i doświadczać więcej Jego błogosławieństwa.

Nie wy będziecie tam walczyć. Jednakże stawcie się, zajmijcie stanowisko, a zobaczycie ocalenie dla was od Pana, o Judo i Jerozolimo! Nie bójcie się i nie lękajcie! Jutro wyruszcie im na spotkanie, a Pan będzie z wami!

2 Krn 20,17

 Z tego filmu dowiesz się:

  • na czym polega wiara pomimo przeciwności

  • dlaczego czasami Bóg nie może działać, choć chce

  • jak możemy robić Bogu miejsce na cuda

  • dlaczego powinniśmy współpracować z Bogiem

Rozszerz przestrzeń twego namiotu, 
rozciągnij płótna twego <mieszkania>, nie krępuj się, wydłuż twe sznury, wbij mocno twe paliki! 
Bo się rozprzestrzenisz na prawo i lewo, 
twoje potomstwo posiądzie narody 
oraz zaludni opuszczone miasta. 

Iz 54,1-3

Co konkretnie możemy zrobić, by przyszykować się na działanie Boga w naszym życiu? Jaką postawę serca, jaki poziom emocji powinniśmy utrzymywać?

Czy jest coś, co możemy zrobić, by przygotować Mu miejsce na większe działanie mocy?

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.