Czy masz wizję na życie?

Nie raz w życiu słyszałam o wizji. Kiedyś zdawało mi się, że wizja to jakieś nadprzyrodzone doświadczenie. Że dotyczy tylko wybranych. Nie sądziłam, że potrzebuję wizji. Wydawało mi się, że – podobnie jak inni – jakoś uda i się przeżyć moje życie szczęśliwie.

Dopiero później zaczęłam zastanawiać się nad tym, dlaczego niektórzy ludzie osiągnęli w życiu coś naprawdę wartego wysiłku. Dotarło do mnie, że ludzie Ci mieli właśnie wizję.

Ale skąd ją mieli? Przyśniła im się? Doznali objawienia wśród grzmotów i błyskawic? Przyszedł do nich anioł i wydał jednoznaczne rozkazy?

Wizja to obraz tego, kim widzi Ciebie Bóg – czy nie warto poświęcić jej swój czas i wysiłek?

Chcę podzielić się z Tobą doświadczeniem tego, jak ważna w życiu jest wizja. Opowiem Ci o ludziach, którzy podążyli za wizją daną im przez Boga i nie zawiedli się. Zdradzę Ci też, jak odkryć tę wizję, którą przygotował dla Ciebie Twój dobry Ojciec.

Z tego filmu dowiesz się:

 

  • po co w Twoim życiu wizja
  • co to jest wizja
  • jak kształtuje się wizja na życie
  • co możesz zrobić, aby poznać, jaką wizję ma dla Ciebie Bóg

Czy masz już wizję dla swojego życia?

A może do tej pory zdawało Ci się, że żadnej nie potrzebujesz? Albo, że nie zasługujesz na uwagę Boga i nie ma On dla Ciebie planów?

Czy zaskoczyło Cię to, że Bóg ma wizję także dla Ciebie? Podziel się swoim komentarzem!Nic nigdy nie zostało zrobione czy wynalezione bez wcześniejszej wizji. Wizja pozwala posuwać się do przodu we właściwym kierunku i tempie. Dzięki niej wiemy, jakie stawiać sobie cele i jak szybko do nich dochodzić. Nie jesteśmy skazani na emocje, przypadkowe decyzje czy uleganie czyjejś krytyce.

Najpierw jest wizja, a potem przez cierpliwe działanie wypełniamy nasz sen, marzenie czy plany, które w nasze serca wkłada Bóg.

Dziś będzie o tym, dlaczego życiowa wizja jest tak ważna i w jaki sposób się ją odkrywa.

 

Wizja to nic innego jak swoisty szkic, rysunek w naszej głowie. Pewien projekt architektoniczny, który pomaga nam potem wypełniać to, co zostało nam pokazane. Krok po kroku możemy zmierzać we właściwym kierunku, realizując poszczególne detale tak, żeby to, co zostało nam objawione mogło przejść ze sfery marzeń do rzeczywistości. Aby zaistniało na tym świecie, żeby być błogosławieństwem i przemieniać ten świat na lepsze.

Zawsze było tak, że najpierw było pragnienie, marzenie. Człowiek pragnął latać, dlatego wynalazł balon, a potem samolot. Człowiek pragnął mieć światło nie tylko w dzień, ale i w nocy, dlatego nie chciał uzależniać się od słońca i wynalazł żarówkę.

Mój znajomy, Paweł, chciał, żeby dzieci w Afryce miały dom. Nie chciał patrzeć, jak szwędają się po ulicach, jak są wykorzystywane i chodzą głodne. Dlatego założył sierociniec. Mój znajomy, Robert, chciał drukować wartościowe książki i dlatego założył fundację, a potem kupił maszyny drukarskie za pieniądze, których jeszcze nie miał. Po to, aby móc drukować książki i wysyłać je całymi ciężarówkami do Afryki i do innych miejsc na świecie. Tam, gdzie ludzi nie stać na to, żeby kupić sobie książki.

Najpierw jest zawsze wizja, jest pewien obraz tego, co będzie w przyszłości. Abrahamowi zostało pokazane, że będzie ojcem wielu narodów i to w momencie, kiedy nie mógł mieć nawet jednego dziecka. Bóg wyprowadził go na pole i pokazał mu gwiazdy na niebie i powiedział “potomkowie twoi będą jak gwiazdy na niebie, będą tak liczni.” Abraham mógł zobaczyć na swoje własne oczy, jak to będzie wyglądało i to wzbudziło w nim wiarę i chęć współpracy z Bogiem.

Ta wizja i sprecyzowane słowo od Boga, co Jezus ma dokładnie zrobić w swoim życiu, doprowadziło Go do tego, że oddał swoje życie na krzyżu i dał możliwość zbawienia każdemu człowiekowi, który w Niego uwierzy. Również Mojżesz dostał dokładny plan tego, jak ma zbudować Namiot Spotkania, żeby mogła być tam Bogu oddawana chwała.

Jeżeli wiesz, gdzie masz iść, idziesz pewniej. Nie tracisz czasu, energii ani sił na to, żeby iść w innym kierunku. Dlatego wizja jest taka ważna!

Czy w swoim życiu wiesz, dokąd masz iść? W jakim kierunku podążać? Jeżeli nie, jest na to pewien sposób.

Jak kształtuje się wizja? Jak ją odkrywamy? Rodzi się ona poprzez relacje. Jezus powiedział, że nie robi niczego, czego nie widziałby u Swego Ojca i nie mówi niczego, czego nie powiedziałby Jego Ojciec. Jezus wiedział, że poprzez bliską relację z Ojcem, zrozumie, w jakim kierunku ma iść i jaka jest Boża wola względem Jego życia.

W Ewangelii Jana (5,19-20) napisane są słowa, które są kluczem do zrozumienia naszej życiowej misji. Jaka jest wizja Pana Boga dla naszego życia:

“Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili.”

Poprzez spędzanie czasu z Bogiem, zyskujemy duchowy wzrok i słuch. zaczynamy rozumieć, co Bóg do nas mówi, czego oczekuje i jakie konkretne kroki mamy podjąć w życiu. Oto trzy wskazówki, w jaki sposób wyostrzyć swój duchowy wzrok i słuch tak, żeby zrozumieć, do czego prowadzi nas Bóg i jaka jest nasza życiowa wizja:

  1. Spędzaj czas z Bogiem, pytaj Go. Kiedy pytamy i prosimy, słyszymy odpowiedzi. W Biblii jest powiedziane, że nie mamy, nie otrzymujemy, ponieważ nie prosimy. Być może nigdy nie przyszło Ci do głowy, aby zapytać Boga, jak On widzi Twoje życie. Jak powinno ono wyglądać. Po prostu Go zapytaj!

 

  1. Czytaj Biblię. To w niej odkrywamy Boże sposoby działania, Boży charakter, to, co się Bogu podoba, jaka jest Jego wola. Możemy przez to podążać za Bogiem i realizować to, co jest w Jego sercu, a nie jest naszym wymysłem, ulotnym pragnieniem.

 

  1. Rób to, co Bóg Ci pokazuje. Próbuj, nawet, jeśli nie jesteś jeszcze pewien – idź w tym kierunku. Bóg pokaże Ci więcej szczegółów, jeśli będziesz posłuszny temu, co słyszysz.

 

Każdy z nas został stworzony do wielkich rzeczy. Do tego, abyśmy przez swoje życie mogli być błogosławieństwem dla tego świata. Wizja dla Twojego życia będzie łączyła się z wizją innych ludzi dla ich życia i razem będą tworzyły jedną, wielką wizję Bożego Królestwa.

Pamiętaj, że z Bogiem wszystko jest możliwe i tylko przez Ciebie Bóg może zmienić ten świat na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.