Walcz o swoją rodzinę – Abraham część 5

Udostępnij:

Abraham wiedział, że rodzina jest najważniejsza. Gdy jego brat Lot został pojmany, nie zawahał się aby zaangażować swoje siły, swoich ludzi i swój majątek, aby mu pomóc. Tą historię możemy przeczytać w Biblii. Abraham wiedział dokładnie, że to, co Bóg mu dał, trzeba chronić i dbać o to. Wiedział też, że Bóg mu błogosławi.

My też musimy dbać o wszystko, co Bóg nam daje i dobrze tym zarządzać. Nie możemy być bierni w pewnych sprawach, ale czasem trzeba walczyć. Jak zatem my mamy walczyć o to, co Bóg nam dał? Posłuchaj kolejnego odcinka z serii o Abrahamie.

Gdy Abram usłyszał, że jego brat został pojmany, wprawił swoich trzystu osiemnastu wyszkolonych sług, urodzonych w jego domu, i ścigał ich aż do Dan.

Rz 14,14

A Melichisedek, król Salemu, wyniósł chleb i wino.  Był on kapłanem Boga Najwyższego. I błogosławił mu mówiąc: Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego, właściciela nieba i ziemi. I niech bedzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który wydał twoich wrogow w twoje ręce. I Abram dał mu dziesięcinę ze wszystkiego.

Rz 14,18-20

 Z tego filmu dowiesz się:

  1. Jak Abram walczył o rodzinę
  2. Jak mamy dbać o to, co Bóg nam dał
  3. Jak mamy zarządzać Bożymi własnościami

A Ty, co myślisz o historiach o Abrahamie? Czy one Cię inspirują? Podziel się proszę swoimi przemyśleniami w komentarzu pod spodem.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.