Uwierz, zobacz, doświadcz – Abraham część 4

Jak rozpoznać Boże powołanie, usłyszeć Boży głos i oglądać wypełnienie obietnic danych przez Boga? Właśnie na tym skupia się seria o Abrahamie. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać to, że musimy podążać za tym Bożym głosem. Niezwykle fascynujące jest to, że poprzez życie Abrahama, Bóg pragnie nas uczyć i wskazać kierunek jak my powinniśmy wierzyć Bogu i jak za Nim chodzić.

W życiu Abrahama były pewne etapy dojścia do wypełnienia się obietnic danych mu przez Boga. Żeby widzieć Boże działanie w naszym życiu, nie musimy być idealni. Historia o Abrahamie pokazuje nam, że on także miał swoje potknięcia i słabości. Jednak mimo to, Bóg mu błogosławił. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie były etapy drogi Abrahama do ujrzenia przez niego wypełnienia się Bożych obietnic i jak my możemy przełożyć je na nasze życie, to posłuchaj kolejnego odcinka serii o Abrahamie – Uwierz, zobacz, doświadcz.

I PAN powiedział do Abrama, gdy Lot już odłączył od niego: Podnieś teraz swe oczy i spójrz z miejsca, na którym teraz jesteś, na północ i na południe, na wschód i na zachód. Bo całą ziemię, którą widzisz, dam tobie i twemu potomstwu na wieki. I rozmnożę twoje potomstwo jak proch na ziemi, tak że jeśli ktoś będzie mógł zliczyć proch ziemi, to również twoje potomstwo będzie policzone. Wstań i przejdź tę ziemię wzdłuż i wszerz, bo dam ci ją. 

Rz 13,14-17

 Z tego filmu dowiesz się:

  1. Jak mówi do nas Bóg i jak nas prowadzi
  2. Jak doświadczać wypełnienia Bożych obietnic
  3. Jakie są etapy dojścia do miejsca wypełnienia obietnic

A Ty, czy doświadczasz prowadzenia Boga w swoim życiu? Czy wypełniły się już jakieś obietnice dane Ci przez Boga? Jeśli tak, to podziel się proszę w komentarzu.

>