Tylko nie mów nikomu – powiedz wszystkim

Film TYLKO NIE MÓW NIKOMU wstrząsa i zasmuca. Gdy widzimy kogoś, kto stoi w pozycji Bożego sługi a równocześnie żyje w zaprzeczeniu Jego nauk, to mamy do czynienia z obłudą i moralnym brudem. Jak się do tego odnieść? Jak sobie to ułożyć w głowie? Jak nie stracić wiary w ludzi i kościół?

Nie jesteśmy w stanie powstrzymać zła, które zewsząd nas otacza. Jednak możemy zrobić jedną rzecz: możemy być odpowiedzialni za stan własnego serca. Bóg zachęca nas do oczyszczania się z grzechu, wyznawania go i przyjmowania Jego przebaczenia tak często, jak jest to konieczne. Bóg daje nam też swoją moc byśmy mogli żyć w czystości i wolności od nałogów, przymusów, lęków i depresji. Gdy żyjemy czystym, pokornym i przejrzystym życiem, nic nam nie grozi. Bóg jest po naszej stronie, człowiek nas nie zawstydzi. Gdy nasze grzechy są wyznane i przebaczone stajemy się innym człowiekiem, który żyje już jako nowe stworzenie.

Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą.
Mt 23,8-11

 Z tego filmu dowiesz się:

  • co zrobić, gdy zawiedliśmy się na naszych przewodnikach duchowych
  • dlaczego Bóg wzywa nas do transparentnego życia
  • jak nie stracić wiary w chwili kryzysu
  • jak budować życie w oparciu jedynie o Boga

Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was.

Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca.

Jk 4,8 Jr 29,13

Masz swoich przewodników duchowych, którym zawsze możesz zaufać i naśladować ich postawę? A może właśnie w Twoim otoczeniu brakuje takich osób? Podziel się swoim zdaniem w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.