Służenie – Dyscypliny Życia Duchowego #9

Udostępnij:

Służenie to ósma spośród dwunastu dyscyplin życia duchowego. Służenie może wywoływać w nas skrajne emocje, ponieważ jest równoznaczne z poświęceniem się i bezgranicznym oddaniem. Jest postawą bezinteresowną. Przykład takiej służby dał nam Pan Jezus, zapowiadany przez proroków “cierpiący sługa Jahwe”‘.

Prawdziwe służenie jest ciche i skromne. Nie szuka akceptacji, nie wywyższa się. Działa pokornie. Jest skierowane ku Bogu i dla Jego miłości. Służenie wykonywane na pokaz, by inni nam przyklaskiwali jest obłudą.

Całą serię filmów z cyklu Dyscypliny Życia Duchowego możesz znaleźć tutaj.

Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu.
Rz 14,17-19

 Z tego filmu dowiesz się:

  • czym różni się służenie prawdziwe od obłudnego

  • co jest owocem uniżonego stylu życia

  • czy służenie oznacza, że ludzie będą nas wykorzystywać

  • jak na co dzień możemy służyć Bogu i innym ludziom

Czy służysz innym na co dzień? W jaki sposób robisz to najczęściej? A może widzisz jak ktoś z Twojego otoczenia służy innym? Jakie wywołuje to w Tobie emocje? Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii na temat tej dyscypliny życia duchowego!

 

 

To może Cię zainteresować:

→ William Law – Poważne wezwanie do pobożnego i świętego życia

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.