Skąd mogę wiedzieć, czy jestem zbawiony?

Z Biblii dowiadujemy się, że nie jesteśmy w stanie wypracować zbawienia własnymi uczynkami, możemy go dostąpić jedynie przez wiarę. Jednak nie chodzi tu o teoretyczną wiarę w Jezusa, Jego istnienie i przyszły sąd nad światem. Chodzi o wiarę, która jest zaufaniem. Bóg nie chce jedynie, abyśmy wierzyli w Niego – On chce abyśmy wierzyli Jemu. Chce, abyśmy na poważnie brali Jego Słowo i naśladowali Chrystusa, a nie swoje własne koncepcje i pomysły.  Mamy stać się jak owce, które nieustannie skupione na swoim pasterzu, idą za Nami, bo Go znają i wiedzą, że On poprowadzi je na najlepsze pastwiska. Taka właśnie wiara prowadzi do nowego narodzenia, kiedy to nasz duch zostaje ożywiony i Duch Święty zaczyna w nas mieszkać. Dzięki ofierze Jezusa, stajemy się nowym stworzeniem, częścią Bożego Królestwa.

Trudno przeoczyć narodziny niemowlęcia, zwykle otoczenie szybko się o nim dowiaduje. Podobnie jest z naszym duchowym narodzeniem – towarzyszy temu wiele zauważalnych zmian. W naszym życiu pojawia się pragnienie Boga i głód Jego Słowa. Duch Święty zaczyna przekonywać nas do dobrych rzeczy, nieustannie pracując w naszym wnętrzu, aż zaczyna to być widoczne na zewnątrz. W miarę wzrastania i sięgania po „odżywczy” pokarm, napełniamy się Bożą miłością, która zaczyna z nas wypływać. Zaczynamy przyjmować Boży sposób myślenia, podzielamy Jego marzenia i plany. Nie chcemy już żyć dla samych siebie, ale pragniemy być narzędziem w rękach Wszechmocnego i oglądać Jego przemiany w świecie wokół nas. Prawdziwe nawrócenie nie tylko zapewnia nam zbawienie, ale jest początkiem niesamowitej transformacji, jaką Bóg chce w nas uczynić oraz wspaniałą przygodą, która nigdy się nie kończy.

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto słucha mego słowa i wierzy temu, który mnie posłał, ma życie wieczne i nie będzie potępiony, ale przeszedł ze śmierci do życia.

J 5,24

 Z tego filmu dowiesz się:

  • Jak można otrzymać zbawienie

  • Jakiej wiary oczekuje od nas Bóg

  • Co to znaczy narodzić się na nowo

  • Jakie są owoce nowego narodzenia

Zachęcam Cię do przyjrzenia się swojej wierze – czy zdecydowałeś się zaufać Jezusowi i uczynić Go swoim pasterzem, czy raczej wolisz trzymać Go na dystans? Czy widzisz w swoim życiu, jakieś zewnętrzne owoce Twojej wiary? W jaki sposób na co dzień poznajesz Boga bardziej i dajesz Mu się przemieniać? Podziel się swoimi doświadczeniami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.