Religia czy relacja?

Pewnego razu, podczas spotkania Kościoła Ulicznego, pewna kobieta zadała mojemu mężowi podejrzliwe pytanie:

– A z jakiego jesteście kościoła?

– Odpowiem pani, ale najpierw pani odpowie mi na jedno moje pytanie. Zgoda? Gdy Adam i Ewa chodzili po ziemi, do jakiego kościoła należeli? – zapytał Maciek.

Kobieta milczała przez jakiś czas, a potem powiedziała, że nie wie.

– To był kościół, w którym on i ona byli dziećmi, a Bóg był ich tatą. Byli dla siebie rodziną. My należymy do takiego samego kościoła, w którym jesteśmy rodziną, Bóg jest naszym tatą, a my Jego dziećmi – wyjaśnił Maciek.

Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to społeczność, to rodzina. Bogu zależy na relacji, nie na religii.

– Ale fajnie! – wykrzyknęło kobieta. Ta odpowiedź wyraźnie jej się podobała, bo odpowiadała na głód jej duszy. Od tego momentu nie patrzyła już podejrzliwie, a wręcz przeciwnie, pozostała, aby dłużej porozmawiać.

Większość ludzi wyobraża sobie, że chrześcijaństwo polega na chodzeniu do kościoła. Uczęszczanie do kościoła jest ważne, ale jest jeszcze coś ważniejszego – życie w przyjaźni i we wspólnocie z Bogiem. Czy kiedykolwiek tego doświadczyłaś? Czy kiedykolwiek zrozumiałeś na czym polega Boża miłość, akceptacja, tolerancja? Zrozumienie tej prawdy zmienia wszystko. Opowiadam o tym w moim ostatnim filmie, do obejrzenia którego gorąco zachęcam.

Z tego filmu dowiesz się:

  • jak naśladować Boga w kontaktach z ludźmi
  • która religia pochodzi od Boga
  • czy żyjesz z Bogiem

Racja czy relacja? Czy udało ci się kiedykolwiek udowodnić twojej żonie lub dzieciom, że się mylą, a potem zauważyłeś, że żona i dzieci ciebie unikają? Odniosłeś zwycięstwo w słowach, ale przegrałeś w relacjach. Komunikacja to trudna sztuka, wymagająca dużo pokory i poświęcenia. Gdzie się jej uczyć? Najlepiej od Boga, która ma kilka tysięcy lat praktyki w kochaniu swoich krnąbrnych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.