Przykazania, łaska i uczynki

Każdy z nas chce usłyszeć czasem słowa pochwały. Dlatego staramy się zadowolić naszych rodziców, nauczycieli, szefów w pracy. Jesteśmy oceniani według tego, jak się zachowujemy, czy dobrze wypełniamy swoje zadania. Czy Boża akceptacja i zbawienie też zależy od naszych uczynków?

Zbawienie jest aktem uwolnienia ludzi od grzechów i śmierci przez Pana Boga. Od kilkuset lat wiadomo, że będziemy zbawieni z wiary, a nie z uczynków. Niesprawiedliwe? Niekoniecznie. Popatrzmy na to z drugiej strony: kto z nas może pochwalić się jedynie dobrymi uczynkami? Kto z nas jest bez grzechu, jest chodzącym ideałem, wypełnia prawa ustanowione przez Boga w 100%? Gdybyśmy byli oceniani na podstawie naszych czynów, nikt z nas nie zostałby zbawiony. A zatem zbawienie na podstawie naszej wiary to szansa dla nas.

Przebaczenie i zbawienie jest możliwe dla każdego, kto uzna Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela. Cel ten osiągnie człowiek, którego wiara jest głęboka i szczera, a życie przepełnione miłością i uczynkami wynikającymi z jego wiary.

Grzech mój wyznałem Tobie i nie ukryłem mej winy. Rzekłem: Wyznaję nieprawość moją wobec Pana, a Tyś darował winę mego grzechu.

(Ps 32, 5)

 Z tego filmu dowiesz się:

  • czy tylko wiara ma wpływ na to, czy dostąpimy zbawienia
  • dlaczego każdy z nas ma szansę na zbawienie
  • czym jest zbawienie na podstawie łaski
  • co robić, gdy wiara opiera się na emocjach i brakuje w niej owoców

A jak jest z Twoją wiarą? Czy opierasz się tylko na duchowych uniesieniach, rozmowie i uwielbieniu Boga? Czy przestrzegasz Bożych Przykazań, pilnujesz swojego serca i swoich wyborów? A może widzisz, że w którymś miejscu w Twoim życiu brakuje jakiegoś elementu spajającego całość? Podziel się swoją historią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.