Przestań się porównywać!

Nie mieliśmy wyboru. Jesteśmy wychowani w ten sposób. Cały system edukacji na tym polegał. Dostałeś czwórkę czy piątkę? A Zuzia dostała szóstkę, a dlaczego Ty jedynie piątkę.

Porównywanie się ma służyć motywowaniu, ale prowadzi do wysuwania pochopnej oceny danej sytuacji czy określaniu wartości człowieka. Moja mama całe życie porównywała moją młodsza siostrę do mnie. Moja siostra do tej pory ma kompleksy a nasza siostrzana więź przeszła w związku z tym wiele górek i dołków. Głównie dołków.

Masz wartość sam w sobie, nie w porównaniu z kimś innym.

Gdy poznałam Boga i zaczęłam rozglądać się po Jego Królestwie zauważyłam, że nie ma w nim miejsca na porównywanie się. Każdy z nas został stworzony tak odmiennie i specyficznie, że porównywanie się byłoby jak gdybyśmy wydawali sąd o tym, czy lepsza jest biedronka czy dorzecze Amazonki. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę jakieś kryteria naszych porównań, to w żaden sposób nie damy rady zdecydować o prawdziwej wartości danego stworzenia.

Nigdy nie dowiemy się jak wiele przeciwności musiał pokonać człowiek, który według nas osiągnął mniej niż my. Człowiek, który wydaje nam się być tak niepozorny i mały, że nie dostrzegamy w nim tego, co widzi w nim Bóg. Nigdy nie zrozumiemy dlaczego ktoś inny osiąga sukcesy, o których sami marzymy. Sukcesy, które by nas zabiły, gdybyśmy sami ich doświadczyli.

Z tego filmu dowiesz się:

 

  • dlaczego porównywanie się jest złe
  • co mówi Bóg o porównywaniu się do innych
  • jak można zmienić ten fatalny nawyk
  • o 6 wskazówkach, które pomogą Ci pokonać porównywanie się

Czy w swoim życiu łapiesz się na porównywaniu?

Czy zauważasz te momenty w swoim życiu, gdy zestawiasz się innymi osobami a w Twoim sercu zaczyna gościć nieprzyjemne uczucie zazdrości, mniejszości i własnej małości? A może wręcz przeciwnie czerpiesz radość i zadowolenie z tego, że w zestawieniu z innymi jesteś tak „wartościową” osobą.

Podziel się swoimi doświadczeniami. Jakie są twoje sposoby w radzeniu sobie z tym nawykiem.

Transkrypcja w przygotowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.