Potrzebujesz przestrzeni

Kiedy żołnierz jest bardziej bezbronny wobec ataku: na polu bitwy czy podczas odpoczynku? Zapewniam, że największe niebezpieczeństwo czeka na niego podczas odpoczynku, gdy nie spodziewa się napaści ze strony nieprzyjaciela. Podobnie może być z nami. W szkole, w pracy, podczas wykonywania domowych obowiązków nasz duchowy mechanizm obronny pozostaje czujny. Wiesz, że to nie czas na przyjemności zajmowanie się nieistotnymi sprawami. Jesteś wyczulony na ewentualne zagrożenia swojego ducha. Ale gdy spędzasz wolny czas z przyjaciółmi, nie mając konkretnego planu możesz być bardziej skłonny pójść na kompromis i odejść od tego, co powinno być najważniejsze.

Kiedy jesteśmy zajęci, nasz harmonogram jest napięty i jasno określony, łatwiej nam utrzymać obrany kierunek. Pokusy, na które na co dzień jesteśmy wystawiani, nie mają szansy się rozwinąć i zawładnąć naszym sercem i duszą. Co dzieje się, kiedy mamy wolny czas i nie musimy nic robić? Jesteśmy narażeni na grzeszenie. Co możemy zrobić, żeby do tego nie dopuścić?

Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!
Prz 4,23

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego łatwiej grzeszyć, gdy mamy wolny czas
  • o czym mówi to, w jaki sposób odpoczywamy
  • co sprawiło, że Dawid, Król Izraela, zgrzeszył
  • od czego zaczynają się nasze grzechy

A Ty, jak spędzasz swój wolny czas? Czy oddajesz się jedynie przyjemnościom i zachciankom? A może poświęcasz wtedy swój czas swojej rodzinie oraz Bogu – by czytać Jego słowo i pogłębiać z nim relację? Chętnie przeczytam Twoje rozważania na ten temat. Być może masz jakąś historię do opowiedzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.