Potrzebujesz przestrzeni

Udostępnij:

Kiedy żołnierz jest bardziej bezbronny wobec ataku: na polu bitwy czy podczas odpoczynku? Zapewniam, że największe niebezpieczeństwo czeka na niego podczas odpoczynku, gdy nie spodziewa się napaści ze strony nieprzyjaciela. Podobnie może być z nami. W szkole, w pracy, podczas wykonywania domowych obowiązków nasz duchowy mechanizm obronny pozostaje czujny. Wiesz, że to nie czas na przyjemności zajmowanie się nieistotnymi sprawami. Jesteś wyczulony na ewentualne zagrożenia swojego ducha. Ale gdy spędzasz wolny czas z przyjaciółmi, nie mając konkretnego planu możesz być bardziej skłonny pójść na kompromis i odejść od tego, co powinno być najważniejsze.

Kiedy jesteśmy zajęci, nasz harmonogram jest napięty i jasno określony, łatwiej nam utrzymać obrany kierunek. Pokusy, na które na co dzień jesteśmy wystawiani, nie mają szansy się rozwinąć i zawładnąć naszym sercem i duszą. Co dzieje się, kiedy mamy wolny czas i nie musimy nic robić? Jesteśmy narażeni na grzeszenie. Co możemy zrobić, żeby do tego nie dopuścić?

Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!
Prz 4,23

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego łatwiej grzeszyć, gdy mamy wolny czas
  • o czym mówi to, w jaki sposób odpoczywamy
  • co sprawiło, że Dawid, Król Izraela, zgrzeszył
  • od czego zaczynają się nasze grzechy

A Ty, jak spędzasz swój wolny czas? Czy oddajesz się jedynie przyjemnościom i zachciankom? A może poświęcasz wtedy swój czas swojej rodzinie oraz Bogu – by czytać Jego słowo i pogłębiać z nim relację? Chętnie przeczytam Twoje rozważania na ten temat. Być może masz jakąś historię do opowiedzenia?

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.