Jesteś ważny dla Boga

Udostępnij:

Czasami wydaje nam się, że jesteśmy sami ze swoimi troskami. Że nikt nie będzie płakał za nami, a pamięć o nas szybko zaniknie. Gdy myślimy w ten sposób przez dłuższy czas, te myśli wrastają z nas i nie pozwalają nam się rozwijać. Łatwo również przychodzi nam negatywne patrzenie na siebie samych. Gdy zapytasz kogoś jakie ma wady, słabe strony, z pewnością bez zastanowienia się odpowie Ci na to pytanie. Jeśli jednak zapytasz go o dobre cechy, mocne strony – prawdopodobnie tutaj będzie trudniej. To niestety błędne myślenie, bo Bóg ma całkiem inne patrzenie na nas.

Dla Boga jesteśmy bardzo ważni. On nieustanie o nas zabiega i chce nam pokazać swój plan dla nas. Jego miłość sprawia, że możemy się odprężyć, odpocząć i doświadczyć uzdrawiającej akceptacji. Jednak by to się stało, musimy otworzyć się na Jego miłość i wolę i poddać się jej bezgranicznie.

Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego. Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli.

(Mt 10; 29-31)

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego czasem wydaje nam się, że niewiele znaczymy

  • kim każdy z nas jest w oczach Boga

  • w jaki sposób Hiob dostrzegł swoje znaczenie

  • jak nasze odczucia mają się do Bożego patrzenia na nas

Czy rozumiesz już, w jaki sposób Bóg postrzega Ciebie i Twoją wartość? Czy sam również to dostrzegasz, nie tylko w sobie ale i innych ludziach? Czy mówisz im o tym, że są ważni i potrzebni? Podziel się w komentarzu swoimi spostrzeżeniami z innymi!

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.