Poddanie cz. II – Dyscypliny Życia Duchowego #8

Udostępnij:

Pierwsza część lekcji dotyczącej poddania dotyczyła ogólnego wyjaśnienia tej dyscypliny oraz zwrócenia uwagi na to, czego ona tak naprawdę dotyczy. Zależało mi na tym byś zrozumiał prawdziwą jej istotę, że poddanie to nie odebranie wolności, a wręcz przeciwnie – jej początek.

W drugiej części skupiam się głównie na praktycznym wymiarze tej dyscypliny. Opowiem Ci, w czyją stronę mamy skierować swoje poddanie, jak na co dzień mamy je praktykować i manifestować światu.

Całą serię filmów z cyklu Dyscypliny Życia Duchowego możesz znaleźć tutaj.

Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego.
Rz 13,1-3

 Z tego filmu dowiesz się:

  • jak zmieniło się w Nowym Testamencie podejście do poddania kobiet, dzieci i niewolników

  • w czyją stronę, oprócz Boga, powinniśmy skierować swoje poddanie
  • jakich jest 7 praktycznych działań (aktów) poddania, które możemy zaprezentować światu

  • jakie są granice poddania? Czy w każdej sytuacji musimy pełnić rolę sługi?

Które z aktów poddania praktykujesz na co dzień? Nad którymi czujesz, że musisz jeszcze popracować? Daj znać w komentarzu, chętnie posłucham Twoich doświadczeń oraz spostrzeżeń na tą dyscyplinę.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.