Poddanie cz. I – Dyscypliny Życia Duchowego #7

Udostępnij:

Przed nami kolejny odcinek z serii Dyscypliny Życia Duchowego. Tym razem skupimy się na kolejnej z dyscyplin zewnętrznych, czyli poddaniu. Ta dyscyplina w mojej opinii jest jedną z najgłębszych, zatem byś dobrze ją zrozumiał, podzieliłam ją na dwie części. Dziś pierwsza z nich.

Kiedy myślimy o tej dyscyplinie życia duchowego, w pierwszej chwili może nam towarzyszyć nieprzyjemne uczucie, wewnętrzny opór. Wielu Chrześcijanom faktycznie poddanie kojarzy się negatywnie – jako zabranie czegoś, podporządkowanie. Wynika to z dwóch przyczyn: niezrozumienia tej dyscypliny oraz ze złego nauczania, które z kolei może prowadzić do manipulacji i nadużyć. Tymczasem prawdziwe, zgodne z ewangelią poddanie jest początkiem wolności.

Całą serię filmów z cyklu Dyscypliny Życia Duchowego możesz znaleźć tutaj.

Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę. Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was.
Jk 4,6-7

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego prawdziwe poddanie jest początkiem wolności

  • co jest przyczyną wielu problemów w rodzinach i kościołach

  • dlaczego poddanie jest postawą miłości do bliźniego

  • jak potoczyła się historia dwóch przyjaciół: Billa Johnsona i Krisa Vallottona

Czy rozumiesz różnice pomiędzy poddaniem wynikającym z manipulacji, a prawdziwym, płynącym z Ewangelii i miłości do Jezusa Chrystusa i bliźnich? A może coś jest dla Ciebie jeszcze niejasne i potrzebujesz wsparcia w jeszcze głębszym wyjaśnieniu tej dyscypliny? Daj znać w komentarzu, chętnie posłucham Twojej historii.

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.