Poczucie wartości i Gedeon

Często w życiu zmagamy się trudnymi sytuacjami. Szukamy rozwiązania, nawet wołamy o nie do Boga, ale nic się nie zmienia. Rośnie w nas gorycz i zniechęcenie, bo skupiając się na swoich problemach i porównując je z naszymi możliwościami, nie widzimy nadziei. Być może myślimy, że nie mamy zasobów ani pozycji, aby dokonywać znaczących zmian w swoim życiu, czy w naszym najbliższym otoczeniu. W bardzo podobnej sytuacji znalazł się Gedeon, kiedy w panice próbował przygotować się do kolejnego najazdu wrogiego plemienia Midianitów. Jednak Bóg, posyłając do niego swojego anioła, postanowił skonfrontować tego wystraszonego rolnika z jego tożsamością w Bogu i pokazać mu, w czym tkwi jego prawdziwa wartość.

Bóg pragnie dobrych zmian w naszym życiu, On pragnie dla nas zwycięstw i przełomów. Ale chce tego dokonywać zmieniając przede wszystkim nas samych. Chce naszego rozwoju i wzrost; tego, abyśmy stawali w naszej prawdziwej tożsamości, jako dzieci Boże. On widzi nas inaczej niż my sami, zna nasz potencjał; wie, do czego jesteśmy stworzeni, ale aby po to sięgnąć, musimy poznać, co Bóg o nas myśli. Tylko tak możemy wypełnić swoje powołanie i dać Mu się prowadzić. Posłuchaj historii Gedeona i zobacz, jak Bóg poprzez zwykłych ludzi dokonuje niezwykłych rzeczy!

Wówczas ukazał mu się Anioł PANA i powiedział do niego: PAN z tobą, dzielny wojowniku.

Sdz 6,12

 Z tego filmu dowiesz się:

  1. Co może blokować przełomy w naszym życiu
  2. W jaki sposób Bóg dokonuje zmian w naszym otoczeniu
  3. Dlaczego ważne jest, aby znać swoją tożsamość
  4. Jakich kwalifikacji potrzebujemy, żeby zacząć działać

Choć żyjemy w innych czasach niż Gedeon, to też miewamy swoich „Midianitów”, którzy nas uciskają. Być może to choroba, twoja rodzina, nieszczęśliwe dzieciństwo czy problemy w pracy albo zawody miłosne. Pytanie, na kim koncentrujesz swoją uwagę i na kim polegasz, kiedy musisz się z nimi zmierzyć? Czy oceniasz sytuację głównie przez pryzmat swoich własnych możliwości, czy budujesz w sobie świadomość, że Bóg jest z Tobą, „dzielny wojowniku”?

A może już od jakiegoś czas doświadczasz przemiany myślenia na swój temat? Jaki schematów udało Cię pozbyć i jakimi Bożymi myślami je zastąpiłeś? Podziel się swoim doświadczeniem, aby zachęcić również innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.