Po czym poznać, że ktoś jest dojrzały?

Z tego filmu dowiesz się:

  • Czego potrzebujemy, by się rozwijać
  • Jakie są owoce dojrzałego człowieka
  • Jak rozpoznać, czy robimy postępy i czym mierzymy postęp
  • Jakie owoce świadczą o tym, że jesteśmy na dobrej drodze i się rozwijamy

Dojrzałość, to stan do którego każdy został powołany. Tak zostaliśmy stworzeni, że najpierw jesteśmy dziećmi, potem młodzieńcami, a w końcu osobami dojrzałymi. Kiedy rodzimy się w Duchu, to zażywając właściwy pokarm w końcu stajemy się dojrzali. Bóg zaprojektował nas tak, abyśmy rośli, rozwijali się i upodabniali coraz bardziej do Niego.

W naszym życiu są różne sezony, tak jak pory roku. Każdy sezon w życiu jest potrzebny, by móc wydać dobry owoc. Można być w różnej fazie: w fazie odpoczynku, po owocowaniu albo w obfitości i powodzeniu. Jednak w każdym sezonie naszego życia możemy rozwijać się duchowo, pod warunkiem, że mamy relacje z Bogiem. Wzrastanie w Bogu to wielka przygoda, czasem rozwijamy się szybciej, a czasem wolniej i jeśli Boże soki płyną w nas, to prędzej czy później będzie wydany owoc. Cechy osoby dojrzałej, o których mówi Biblia, nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jak rozpoznać te cechy i jak to zrobić, by rozwijać się w każdym sezonie swojego życia? Opowiadam o tym w dzisiejszym odcinku Vloga #97 “Po czym poznać, że jesteś dojrzały?”

Owocem zaś Ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara; Łagodność, powściągliwość. Przeciwko takim nie ma prawa.

A ci, którzy należą do Chrystusa, ukrzyżowali swoje ciało wraz z namiętnościami i pożądliwościami. Jeżeli żyjemy w Duchu, w Duchu też postępujmy.

Ga 5,22-25

Gdy patrzysz na swoje życie, to jaki rozwój się już w nim dokonał? Za co już możesz być wdzięczny? Czy widzisz owoce, które świadczą o tym, że jesteś człowiekiem dojrzałym? Zostaw komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.