Medytacja biblijna – Dyscypliny życia duchowego #1

Udostępnij:

W wakacje na moim kanale na YouTube rozpoczęłam nową serię filmów Dyscypliny Życia Duchowego. Do powstania filmów z tej serii zainspirowała mnie książka Richarda J. Fostera pod tym samym tytułem.

Na początku zajmiemy się medytacją biblijną. Często wielu z nas medytację kojarzy jedynie z przeinaczoną medytacją wschodu, której głównym celem jest oderwanie się od siebie samego i wejście w stan tzw. nirwany. Medytacja biblijna nie ma z nią nic wspólnego. Medytacja jest najważniejszą praktyką chrześcijanina, która zbliża nas do Boga.

By móc spokojnie medytować potrzebujemy odpowiednich warunków. Niestety w dzisiejszych czasach trudno nam jest zachować dyscyplinę i skupienie. Żyjemy w dużym biegu i chaosie, dlatego tym bardziej medytacja biblijna jest nam w życiu bardzo potrzebna.

Wspominam Cię na łożu moim, rozmyślam o Tobie podczas straży nocnych, bo byłeś mi pomocą i weseliłem się w cieniu skrzydeł Twoich.
Ps 63, 7-9

 Z tego filmu dowiesz się:

  • na czym polega medytacja biblijna

  • czym dla mnie jest medytacja

  • ile czasu potrzebujesz na medytacje

  • jak rozważać Słowo Boże

A Ty, czy praktykujesz medytację biblijną? Co jest dla Ciebie najtrudniejsze w utrzymaniu duchowej dyscypliny? Koniecznie daj mi znać. Jeżeli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami albo masz pytanie odnośnie medytacji – napisz komentarz.

To może Cię zainteresować:

Czy medytacja jest zła?

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.