Po co ci konferencje chrześcijańskie?

Setki, może tysiące chrześcijan spotykają się w jednym miejscu. Jest głośno, wokół mnóstwo obcych twarzy. Ścisk, biegające pod nogami dzieci, ktoś obok wachluje się ulotką z programem. I tak przez cały dzień. Albo i kilka dni.

Choć konferencje chrześcijańskie przyciągają coraz więcej ludzi, nadal wiele osób uważa, że są nie dla nich. Niektórzy twierdzą nawet, że tego typu imprezy w ogóle nie są potrzebne. Przecież Bóg jest wszędzie taki sam! Jaka różnica, czy doświadczam Go w swoim pokoju, wśród moich najbliższych, w moim lokalnym kościele – czy na wielkim zlocie?

Jeśli sądzisz, że konferencje chrześcijańskie nie są dla Ciebie, koniecznie obejrzyj ten film.

Od lat jeżdżę w miejsca, gdzie gromadzą się chrześcijanie. Czasem są to olbrzymie imprezy ze sceną jak na koncercie rockowym, a czasem bardziej kameralne spotkania. I jedne i drugie mają swoje zalety. Ale wszystkie one mogą przynieść owoce w Twoim życiu.

Chcę opowiedzieć Ci, jakie korzyści przynosi udział w konferencjach chrześcijańskich, rekolekcjach, a także chrześcijańskich obozach wakacyjnych. Te cztery rzeczy dotyczą właściwie ich wszystkich i mam nadzieję, że uda mi się zachęcić Cię do brania udziału w tego typu inicjatywach. Naprawdę warto!

Zapraszam do obejrzenia filmu.

Z tego filmu dowiesz się:

 

  • czy warto jeździć na konferencje chrześcijańskie
  • po co spotykać się z chrześcijanami z innych wspólnot
  • jak Ty możesz skorzystać z udziału w chrześcijańskiej konferencji
  • jak nie zmarnować okazji i zaczerpnąć jak najwięcej, spotykając innych chrześcijan

To nie wszystko!

Pamiętaj, że nie tylko Ty czerpiesz z udziału w konferencjach, rekolekcjach i innych, podobnych spotkaniach. Również to Ty możesz być darem dla innych!

Nie zapomnij napisać w komentarzu, co Tobie dają takie wyjazdy. Na jakim spotkaniu chrześcijan ostatnio byłeś i co zmieniło się w Twoim życiu?

Chętnie przeczytam Twoją odpowiedź!Uwielbiam wyjeżdżać, poznawać nowe osoby. Uwielbiam nowe sytuacje w życiu – za każdym razem trochę mnie to “rozciąga” i pomaga lepiej zrozumieć samą siebie.
Właśnie wróciłam z konferencji i zamierzam przekonać Cię, że jest to absolutnie niesamowite doświadczenie. Każdemu z nas potrzebne jest takie przewietrzenie umysłu, przewietrzenie serca, poznanie nowego środowiska i nowych idei.
Bardzo cenię sobie mój lokalny Kościół. Cieszę się, że otacza mnie wspólnota ludzi, z którymi mogę się modlić, którzy mnie inspirują i kochają. A jednak cenię sobie możliwość wyjazdu na konferencje i Ty też powinieneś. Dlaczego?

1. Konfrontujesz swoje myślenie
Zazwyczaj spędzamy czas z ludźmi, którzy myślą podobnie, jak my. Mamy z nimi wspólne tematy, wspólne problemy, zainteresowania. To wszystko jest dobre. Ale, jeśli nie mam styczności z osobami spoza tego kręgu, nie mam z kim konfrontować mojego myślenia.
Znaczy to, że być może powinienem inaczej popatrzeć na jakąś sprawę, ale nawet o tym nie wiem. Dopiero spotykając się z ludźmi, którzy myślą inaczej, zaczynam zgłębiać pewne kwestie w nowy sposób. Właśnie to mnie “rozciąga” i skłania do myślenia, że w niektórych sprawach mogę zwyczajnie się mylić.
Każdy od czasu do czasu potrzebje usłyszec coś nowego, czasem nawet dziwnego czy kontrowersyjnego. Dzięki temu mozemy na nowo określić, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i w co wierzymy.

2. Poznajesz nowych ludzi
Konferencje chrześcijańskie są doskonałym miejscem do poznawania ludzi. Takie spotkania poszerzają nasze horyzonty. Nie możesz zrozumieć, w jaki sposób Bóg prowadzi drugą osobę, jeśli z nią nie porozmawiasz.
Oznacza to, że poznając innych lepiej poznajesz samego Boga – ze wszystkimi jego subtelnościami.
Fajnie mieć swoje towarzystwo na konferencji, ale musisz uważać, żeby całego czasu nie spędzać tylko ze znajomymi. Daje Ci to poczucie bezpieczeństwa, ale może stanąć na drodze do poznawania nowych ludzi.
Warto poznawać osoby, którzy inaczej przeżywają relację z Bogiem, są z innego kościoła, a nawet innego wyznania. Dzięki temu uczymy się więcej o nich i o naszym Bogu.

3. Doświadczasz pomnożenia wiary
Spotykając się z tak licznym gronem innych chrześcijan możesz doświadczyć pomnożenia wiary, błogosławieństwa i Bożej łaski. Nie da się tego porównać ze spotkaniem w gronie kilkuosobowym.
Kiedy jest nas dużo, uwalnia się większa moc. Tworzy się atmosfera podobna do atmosfery w Niebie. Tam również wszyscy uwielbiają Boga i są zapatrzeni tylko w Niego.
Można powiedzieć, że takie spotkanie pozwala nam doświadczać Bożego Królestwa tu, na Ziemi.

4. Nabierasz duchowych sił
Ważnym doświadczeniem konferencji jest to, że otrzymujesz wsparcie, pocieszenie i zachętę od innych. Na codzień częściej służymy innym, głosimy Ewangelię, pomagamy tym, którzy upadają na duchu. Ale sami też potrzebujemy pokrzepienia.
Podczas ostatniej konferencji otrzymałam bardzo dużo wsparcia i modlitwy od innych chrześcijan. To posilenie się jest nam niezbędne, jeśli chcemy iść i służyć innym.
Służba to dawanie – ale skąd czerpać to, co chesz dawać? Na pewno z osobistych spotkań z Bogiem, ze studiowania Biblii, z modlitwy. A jednak spotykając Go w tak dużym zgromadzeniu, ładujemy się nieraz znacznie bardziej – słuchając nauczań, oglądając innych w czasie uwielbienia, widząc jak wiele osób obok nas również oddaje Bogu cześć.

Za każdym razem po powrocie z konferencji chrześcijańskiej czuję się na nowo posilona. Czuję się zainspirowana przykładem ludzi, których tam spotkałam. Czasem jedno słowo, jedna historia, jedna wspólna modlitwa przemienia moje wnętrze i ubogaca mnie. Motywuje, aby biec dalej w tym wielkim wyścigu dla Boga.
Zachęcam Cię, korzystaj z konferencji, zlotów, rekolekcji czy obozów. Jedź w Polskę, zobacz innych chrześcijan, posłuchaj ich, opowiedz o swoim doświadczeniu Boga.
Dzięki temu staniesz się bardziej tolerancyjny, lepiej zrozumiesz sposoby, w jakie Bóg może powadzić człowieka. Nabierzesz pokory, wdzięczności i niesamowitej radości.
Nie koncentruj się na kosztach – nie szkoda pieniędzy, by przeżyć takie doświadczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.