Strach czy wiara?

Ziemia obiecana była dla Izraelitów wyzwaniem i błogosławieństwem równocześnie. Jednak ich droga i zdobywanie jej postępowało jedynie tak szybko, jak dali się z ufnością prowadzić Bogu. Wszelkie narzekanie, zwlekanie, bunt, niewiara działały jak hamulec. Gdy czytamy o ich zmaganiach wydaje nam się takie oczywiste, ze byli niemądrzy, że nie ufali bardziej Bogu. Przecież wiemy jak mogła zakończyć się ich historia, gdyby się nie buntowali. Doszliby do Kanaanu w parę tygodni, wypędziliby wrogów i mieszkali spokojnie. Nie zauważamy jednak, że nasz strach, niepewność i niewiara są tak samo silne jak ich. My również idziemy znacznie dłużej niż potrzeba. Stale patrzymy na piętrzące się trudności, gorsze warunki bytowania niż były w naszym „Egipcie”, na potężnych wrogów i codzienną zwykłą „mannę”. Ciagle widzimy czego nam brakuje i jak nam ciężko zamiast na wielkość Boga. Przez to nasza podróż do miejsca przeznaczenia się opóźnia, a czasem kręcimy się w kółko.

Jak tego uniknąć?

Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają.

Hbr 11,6

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego niewiara opóźnia nasza wędrówkę

  • jak wierzyć i ufać Bogu na pustyni życia

  • jak patrzeć na moc Boga w obliczu przeciwności

  • jaki związek ma twoja ziemia obiecana z twoim egiptem

Zaprawdę powiadam wam: ktokolwiek by rzekł tej górze: wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz uwierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. Dlatego powiadam wam: o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam.

Mk 11,23-24

Co jest twoją ziemią obiecaną? Co jest twoim Egiptem? Czy idziesz za Bogiem w Jego tempie, czy cały czas marzysz o zawróceniu z obranej drogi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.