Jak zamienić wrogów w przyjaciół?

Z tego filmu dowiesz się:

  • Czy mamy się mścić
  • Co zrobić, gdy ktoś cię krzywdzi, obgaduje, krytykuje
  • Czy jest możliwe, by pokochać nieprzyjaciół
  • Jak Bóg patrzy na naszych nieprzyjaciół

Jesteśmy stworzeni po to, by mieć ze sobą nawzajem dobre relacje, by żyć w przyjaźni i miłości ze wszystkimi ludźmi. Bóg kocha każdego człowieka i dał nam przykazanie, abyśmy też kochali ludzi, nawet nieprzyjaciół. Nie zawsze jednak jest to dla nas takie łatwe w praktyce, zwłaszcza gdy zostaliśmy przez kogoś mocno skrzywdzeni. Wtedy często rodzi się w naszym sercu uraza, chęć odwetu i zemsty. Czy jednak tak powinniśmy reagować i karmić w sobie niechęć albo nawet nienawiść? Nie. Trzeba pozwolić Duchowi Świętemu, by mógł badać nasze serca i oczyszczać je z tych negatywnych uczuć, które krzywdzą przede wszystkim nas.

Ja również mam takie osoby, które mnie skrzywdziły i takie, które mnie nie lubią, nie akceptują tego, co robię i krytykują to, co mówię. Mówiąc bardzo szczerze, to są trudne dla mnie relacje. Jestem jednak świadoma tego, jak Bóg chce abym reagowała na te osoby, które niekoniecznie życzą mi dobrze. Co robię i jak sobie radzę w takich sytuacjach? Posłuchaj o tym w moim filmiku Vlogowym #102 – “Jak zamienić wrogów w przyjaciół?”.

Miłujcie waszych nieprzyjaciół, błogosławcie tym, którzy was przeklinają, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą i módlcie się za tych, którzy wam wyrządzają zło i prześladują was.

Mt 5,44

A czy Ty masz takie osoby w Twoim życiu, które cię krzywdzą? Jak na nie reagujesz? Co rodzi się w Twoim sercu, gdy ktoś cię rani, krytykuje, obgaduje? Może masz wypracowane sposoby na to, jak w takich sytuacjach sobie poradzić? Proszę, podziel się tym w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.