Jak odpierać ataki?

Z tego filmu dowiesz się:

  • Co jest podstawową bronią w walce z diabłem
  • Dlaczego musimy znać Boże Słowo
  • Dlaczego nie wystarczy tylko cytować Biblii
  • Skąd wiedzieć, że jesteśmy kuszeni
  • Jak rozpoznawać falsyfikaty Bożego Słowa

Diabeł próbuje nas podejść na różne sposoby i atakuje nas, gdy jesteśmy zmęczeni i obciążeni. Wtedy jest czas, kiedy nasza wiara bywa wystawiona na próbę, a przeciwnik pojawia się znikąd z całym arsenałem pokus. Doświadczył tego również Pan Jezus na pustyni – szatan wybierał Jego najsłabsze punkty, jednak On odpierał każdy atak cytując Boże Słowo.

Co ciekawe, diabeł również posługiwał się słowami samego Boga, a jego argumentacja wydawała się logiczna i sensowna. Jednak mimo to Jezus doskonale umiał rozpoznać manipulację i nie dał mu się podejść. Jako Boży Syn znał nie tylko Boże Słowo, ale również Autora tych słów oraz Jego wolę.

W naszym życiu także możemy mieć pokusy, które są świetnie uargumentowane, brzmią logicznie, a czasem nawet umiemy podeprzeć je cytatami z Biblii..! Jednak, kiedy skonfrontujemy je z Bożym charakterem i Jego planem może się okazać, że to jedynie diabelska zasadzka. Boże Słowo jest podstawową bronią w walce z wrogiem, jednak musimy nie tylko tą bronią bezmyślnie machać, ale właściwie jej używać oraz znać jej zastosowanie. Opowiadam dzisiaj o tym, jak możemy biegle się nią posługiwać i rozpoznawać falsyfikaty udające Boże argumenty.

Ale Jezus mu odpowiedział: Jest napisane: Nie samym chlebem będzie żył człowiek, ale każdym słowem Bożym.

Łk 4,4

Czy doświadczyłeś kiedyś sytuacji, w której pokusa wydawała się logiczna i zgodna z Bożym Słowem, ale w rezultacie okazała się oszustwem? Jak Tobie udaje się odróżnić falsyfikaty od Bożej prawdy? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.