Posługiwanie się Bożym Słowem

Jak odpierać ataki?

Diabeł próbuje nas podejść na różne sposoby i atakuje nas, gdy jesteśmy zmęczeni i obciążeni. Wtedy jest czas, kiedy nasza wiara bywa wystawiona na próbę, a przeciwnik pojawia się znikąd z całym arsenałem pokus. Doświadczył tego również Pan Jezus na pustyni – szatan wybierał Jego najsłabsze punkty, jednak On odpierał każdy atak cytując Boże Słowo.

Co ciekawe, diabeł również posługiwał się słowami samego Boga, a jego argumentacja wydawała się logiczna i sensowna. Jednak mimo to Jezus doskonale umiał rozpoznać manipulację i nie dał mu się podejść. Jako Boży Syn znał nie tylko Boże Słowo, ale również Autora tych słów oraz Jego wolę.

W naszym życiu także możemy mieć pokusy, które są świetnie uargumentowane, brzmią logicznie, a czasem nawet umiemy podeprzeć je cytatami z Biblii..! Jednak, kiedy skonfrontujemy je z Bożym charakterem i Jego planem może się okazać, że to jedynie diabelska zasadzka. Boże Słowo jest podstawową bronią w walce z wrogiem, jednak musimy nie tylko tą bronią bezmyślnie machać, ale właściwie jej używać oraz znać jej zastosowanie. Opowiadam dzisiaj o tym, jak możemy biegle się nią posługiwać i rozpoznawać falsyfikaty udające Boże argumenty.

Ale Jezus mu odpowiedział: Jest napisane: Nie samym chlebem będzie żył człowiek, ale każdym słowem Bożym.

Łk 4,4

 Z tego filmu dowiesz się:

 

  1. Co jest podstawową bronią w walce z diabłem
  2. Dlaczego musimy znać Boże Słowo
  3. Dlaczego nie wystarczy tylko cytować Biblii
  4. Skąd wiedzieć, że jesteśmy kuszeni
  5. Jak rozpoznawać falsyfikaty Bożego Słowa

ZAPISZ SIĘ!

ZAPISZ SIĘ!

KONFERENCJA ON-LINE

Czy doświadczyłeś kiedyś sytuacji, w której pokusa wydawała się logiczna i zgodna z Bożym Słowem, ale w rezultacie okazała się oszustwem? Jak Tobie udaje się odróżnić falsyfikaty od Bożej prawdy? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu!

>