Jak Bóg z NICZEGO robi COŚ

Kiedy żyjemy szybko, łatwiej możemy przeoczyć cuda, które dzieją się wokół nas. Nie skupiamy się na drobnych rzeczach, uważając, że nie mają one większego znaczenia. Tymczasem wdzięczność, nazywana matką wszystkich cnót, oznacza, że potrafimy dostrzec i docenić dobro, jakie otrzymujemy od Boga i od ludzi.

Osoba wdzięczna wierzy, że Bóg jest jedynym źródłem wszelkiego błogosławieństwa. Już w Starym Testamencie znajdziemy słowa, że Ojciec oczekuje wdzięczności od swoich dzieci. Ludzie wielbili Boga, a przynosząc Mu swoje ofiary uczyli się wyrażać swoją wdzięczność względem Niego.

Grzech niewdzięczności pojawia się już w ogrodzie Eden, gdy Adam i Ewa popełnili grzech pierworodny. Mogli oni korzystać z dobrodziejstw wszystkich drzew i ich owoców, ale to było dla nich za mało, więc przekroczyli granice posłuszeństwa.

Nie są osamotnieni w tym grzechu. My też popełniamy go za każdym razem, gdy szukamy zadowolenia poza Bogiem i nie doceniamy, tego, co On nam daje.

A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni!
Kol 3,15

Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego doceniam czarną porzeczkę
  • dlaczego warto i należy doceniać z pozoru małe rzeczy
  • jak słowa Biblii mają się do książek o rozwoju osobistym
  • jakie zasady biblijne stosują także osoby niewierzące

A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni!
Kol 3,15

Dzięki za obejrzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.