Gdzie mieszka Bóg?

Łatwo jest komuś wmówić, że jakieś miejsce jest święte i nauczyć go kultu danego miejsca, przedmiotu czy osoby. Wiemy jednak, że jedynie Bóg jest święty i to, co On uzna za święte. Jest Bogiem suwerennym i czyni to, co Mu się podoba.

W historii biblijnej widzimy, że Bóg nie zamieszkuje miejsc ani budynków ręką ludzką zbudowanych. Jego chwała czasem zstępowała w jakimś miejscu, ale nie przebywała w nim zawsze. Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką. Dz 17,24

Boga można doświadczyć gdziekolwiek. Bóg sam wybiera swoje miejsce przebywania. Jakub doświadczył spotkania z Bogiem na pustyni, gdy spał na polu. Mojżesz również zobaczył gorejący krzak i Boga rozmawiającego z nim na pustkowiu pustyni madianickiej. Eliasz usłyszał Boga w łagodnym powiewie na górze Horeb. Bóg pragnie objawiać swoją obecność w różnych miejscach. Czasem jest to manifestacja mocy, której trudno nie zauważyć (płonący krzak), ale czasem trzeba być uważnym i wrażliwym, by Go rozpoznać (łagodny powiew).

Skoro Salomon zakończył modlitwę, spadł ogień z nieba i strawił całopalenie oraz żertwy, a chwała Pańska wypełniła dom. Kapłani nie mogli wejść do domu Pańskiego, ponieważ chwała Pańska napełniła dom Pański.

2 Krn 7,1-2

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego miejsca czy przedmioty nie są święte same w sobie

  • jak rozpoznać Bożą obecność w różnych sytuacjach

  • jak współpracować z Bogiem, którego widzimy w działaniu

  • dlaczego mamy szukać Boga a nie świętych miejsc czy przedmiotów

Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie.

J 4,24

Musimy nauczyć się rozpoznawać Bożą Obecność bez względu na to czy jest to wysypisko śmieci, dom sierot, zakład dla umysłowo chorych, czy mieszkanie sąsiadki.

Rozpoznawanie Boga, Jego słów i działania w ludziach i sytuacjach życia pozwala nam Boga zauważyć, uwielbić i współpracować z Nim w akcie poddania. Boże Królestwo rozszerza się, gdy pozwalamy świadomie Bogu działać.

Rozpoznawanie Bożej obecności to nie, poddawanie się pod emocjonalnie naładowany klimat wytworzony przez śpiewy, wysokie wnętrza, zapachy, wzniosły ton głosu, specjalne przedstawienia, ale rozpoznawanie duchowego działania – miłość, pokój, radość, kreatywność, wolność, wdzięczność, akceptacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.