Walka o godność — być światłem w mroku

W tym odcinku rozmawiam z Danielą, kobietą niezwykłą, która od ponad 10 lat walczy z handlem ludźmi i pracą przymusową. Jej historia i praca zainspirują Was, ale i pokażą, jak alarmujące i wstrząsające jest to zjawisko we współczesnym świecie. Daniela pracuje w fundacji, którą założyła, by móc pomagać.

Poprzez działania fundacyjne walczy o godność ofiar handlu ludźmi i pracy przymusowej. To osoby, które zostały pozbawione praw i zmuszone do życia w okrutnych warunkach. Nie wiem, czy wiecie, ale problem ten jest obecny także w Polsce. Podopiecznymi fundacji Danieli są zarówno kobiety, jak i mężczyźni, nierzadko również dzieci.

Daniela bierze pod swoje skrzydła osoby dotknięte prostytucją, wyzyskiem pracowniczym i handlem dziećmi. Jej praca dotyka wiele obszarów społecznych, od wspomnianej już pomocy bezpośredniej po zmiany prawne i systemowe. Jestem pełna podziwu dla Danieli i jej zaangażowania w walkę z tak trudnym problemem społecznym. Jej historia i praca mogą być dla nas przykładem uważności i społecznej odpowiedzialności za dobro drugiego człowieka. Odnajduję piękno w całej tej historii — piękno światła, które wchodzi w życie wielu ludzi żyjących w ciemności i haniebnych warunkach. Daniela rozświetla mrok. Niesie nadzieję. Jest dobrą uczennicą swojego Nauczyciela, bardzo odważną, pełną determinacji i poświęcenia.

Dziękuję Danieli, że zechciała opowiedzieć nam o tym wszystkim. Jej praca to prawdziwa misja, która zmienia ten świat i życie wielu ludzi. Mam nadzieję, że ta rozmowa zainspiruje Was do działania i przyniesie pomysł na to, w jaki sposób możecie być światłem w życiu osób, które zmagają się z trudnościami i mrokami życia. Owocnego odbioru kochani!

daniela hoppe

Daniela Hoppe i Agata Strzyżewska

Dobre linki:

Fundacja Danieli: Fundacja Lighthouse

Książka (ebook) Danieli: „Milczenie jest złotem”

Konferencja „Nie milcz”: wypowiedź Danieli

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.