44 minuty życia

O czym jest ten odcinek:

Śmierć jest tematem, który większość z nas woli unikać. Nie chcemy o niej myśleć, bo wzbudza strach i wywołuje przykre emocje, kojarzy się ze smutkiem, przygnębieniem i rozpaczą. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie dużo mówi się o młodości, witalności, przyjemnościach i zabawie, temat przemijania i cierpienia odsuwany jest gdzieś na bok. 

Tymczasem śmierć, choć surowy nauczyciel, może nas wiele nauczyć, dokonać w nas znaczących przełomów i przebudzić nas do życia.

W tym odcinku Ewa Liegman dzieli się tym, jak praca w hospicjum i konfrontacja z własnym strachem przed śmiercią przemieniła ją wewnętrznie. Jak obcowanie z gasnącym życiem i cierpieniem innych nauczyło ją dostrzegać to, co naprawdę ważne i czerpać radość z najprostszych rzeczy. 

Opowiada o tym, jak nasz świat może zostać dotknięty przez nawet bardzo krótkie życie innych, choćby takie które trwa zaledwie 44 minuty…

        DOBRE LINKI:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

11 Komentarzy

 1. Laura pisze:

  Cos nie.działa filmikPozdrawiam

  1. Agata pisze:

   Tu nie ma filmiku, jest jedynie podcast audio.

 2. Krzysztof pisze:

  Dzieki Agato za ten wstrzasajacy podcast. Wiele mi powiedzial o mnie.

 3. Kasia pisze:

  Agata, niesamowity podcast, bardzo poruszający i pouczający. Będę ich aniołem wsparcia.

 4. karola pisze:

  Coś niesamowitego, dołączam do akcji 🙂 za 8zł każdego miesiąca kupuję głupoty, a tu można realnie pomóc.

 5. Hospicjum Pomorze Dzieciom pisze:

  Bardzo dziękujemy za ten przepiękny ślad na naszej hospicyjnej drodze. 🙂

 6. Anna B pisze:

  Tak oczywiste a jednak tak poruszające do głębi….44 minuty życia,pycha umiera 15 minut po człowieku,zaczynamy kochać ludzi najczęściej gdy ich tracimy,tester lotów i to co usłyszałam tu dziś o świętości to jest to o co od jakiegoś czasu proszę Boga,by pomógł mi patrzeć na drugiego człowieka tak jak On patrzy i tak kochać!!! Dziękuję za możliwość ”tuczenia”duszy;-)

 7. Hanna pisze:

  Wow to bylo super. Cudowna osoba i cudowne przeslanie

 8. Katarzyna pisze:

  Agata niesamowity wywiad, udostępniam go na swojej tablicy i zostaje aniołem wsparcia dla tego hospicujum. Dziękuję ci za ten podkast.

 9. Anna pisze:

  Każdy odcinek Tłustej owcy powoduje u mnie chwilę osobistej zadumy.Temat śmierci,no właśnie…..Podziwiam Kobietę, Jej głos taki ciepły, radosny.Chodzę z Jezusem dopiero trzy lata,nie dawno nawrócił się mój mąż, i w kontekście śmierci, która może przyjść w każdej chwili jak wyjaśnić naszym już dorosłym dzieciom,że nie chcemy katolickiego pogrzebu.Wychowalismy dwoje dzieci w kulturze katolickiej bo nie w wierze.Teraz to rozumiem. Może kiedyś Agato poruszysz taki temat.Wiele osób teraz się nawraca i nie wie bądź nie umie nauczyć wiary, często już nie chcą słuchać. Dziękuję za podcast i za wiele innych filmów, z Panem Bogiem.

 10. Rafał Zaborowski pisze:

  Gratuluje Agatko!Od mojego nawrócenia, Bóg mnie skierował do Ciebie, od tego czasu dużo się zmieniło i za chwilkę wychodzi moja ( Boga ) książka, którą złożył mi w sercu.Chciałbym Ci ją przesłać, tylko potrzebuję Twój adres…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.