Sztuka odpoczywania

O czym jest ten odcinek:

Odpoczynek jest czymś bardzo ważnym i trzeba odpowiednio się regenerować, by radzić sobie ze stresem i być zdrowym. Wielu ludzi każdego dnia pędzi, dźwiga wiele obowiązków i eksploatuje się nadmiernie bez żadnego odpocznienia, doprowadzając tym samym siebie do depresji, stresu, nadmiernego wycieńczenia i chorób. 

Musimy zatem wiedzieć jak skutecznie regenerować swój organizm. Jezus też wiedział jak i kiedy odpoczywać – udawał się w góry, albo na pustynię, na miejsce osobne, gdzie mógł się wyciszyć i zrelaksować. Bóg po Akcie Stworzenia również odpoczął siódmego dnia. Odpoczynek jest tak istotny, że Bóg ustanowił go dla człowieka jako dzień święty, czyli szabat, co oznacza „odpoczywać, lub zatrzymać albo przerywać pracę.” Bóg wiedział, że zdrowie człowieka, zarówno to emocjonalne, duchowe jak i fizyczne, wymaga przerw w działaniu. To niezbędne, by radzić sobie ze stresem. Bóg chce, abyśmy czerpali radość z życia oraz żyli w obfitości i równowadze.

Odkąd pamiętam, miałam problemy z odpoczywaniem, gdyż jestem z natury człowiekiem, który ciągle coś robi. Nie mogę spokojnie iść spać, jeśli wszystko nie jest dopięte na ostatni guzik. Bardzo dużo pracuję, a moja praca często nie ma początku ani końca. Gdy organizm sam mi dał do zrozumienia, że tak nie mogę dalej funkcjonować, to musiałam wykreować sobie sposoby odpoczynku i regeneracji. 

Mam nadzieję, że moje doświadczenia z odpoczywaniem, którymi dzielę się w tym podcaście, pomogą również Tobie. Wypracowałam u siebie kilka sprawdzonych i skutecznych dla mnie sposobów na odpoczynek i regenerację sił po to, by moje życie było pełne radości i pasji. 

Jeśli zmagasz się z przepracowaniem, zmęczeniem, nadmiernym obciążeniem czy po prostu z brakiem radości, to koniecznie posłuchaj tego odcinka!

 

NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

6 Komentarzy

 1. Angela pisze:

  Ja odpoczywam słuchając Ciebie Agatko :)))

 2. Monika jec pisze:

  Ja mam tak samo przy odpoczywaniu Trochę odpoczywam od Pracy, Ale Mnie Relaksuje Muzyka Relaksacyjna i Uwielbieniowa .Muszę chodzic wolnym krokiem żeby się nie męczyć Przy Chodzeniu.Bardzo lubię słuchać wszystkich podcastów.

 3. emi pisze:

  Ja mam dokladnie takie same strategie, tez duzo chodze po lesie (nie biegam bo nie lubie) ale chodze szybkim krokiem staram sie wtedy nie sluchac zadnych podkastow ani muzyki, ja mam jeszcze prace w ogrodku, ktore na prawde bardzo relaksuja mozg 🙂 a przy okazji czlowiek meczy sie fizycznie. Niestety modlitwa uwielbieniowa nadal u mnie kuleje ale i tak jest juz lepiej niz np 5 lat temu, kiedy praktycznie wcale jej nie bylo. Pozdrawiam serdecznie <3

  1. Agata pisze:

   Dziękuję za to dzielenie sposobami Twojego odpoczynku. Błogosławię 🙂

 4. emi pisze:

  Haha.. ja mam dokladnie tak samo ze wstawaniem. :0) z odpoczywaniem mam tak samo a raczej z trudnosciami w odspoczywaniu. Opisalas tutaj dokladnie moje zycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.