Sztuka odpoczywania

O czym jest ten odcinek:

Odpoczynek jest czymś bardzo ważnym i trzeba odpowiednio się regenerować, by radzić sobie ze stresem i być zdrowym. Wielu ludzi każdego dnia pędzi, dźwiga wiele obowiązków i eksploatuje się nadmiernie bez żadnego odpocznienia, doprowadzając tym samym siebie do depresji, stresu, nadmiernego wycieńczenia i chorób.

Musimy zatem wiedzieć jak skutecznie regenerować swój organizm. Jezus też wiedział jak i kiedy odpoczywać – udawał się w góry, albo na pustynię, na miejsce osobne, gdzie mógł się wyciszyć i zrelaksować. Bóg po Akcie Stworzenia również odpoczął siódmego dnia. Odpoczynek jest tak istotny, że Bóg ustanowił go dla człowieka jako dzień święty, czyli szabat, co oznacza „odpoczywać, lub zatrzymać albo przerywać pracę.” Bóg wiedział, że zdrowie człowieka, zarówno to emocjonalne, duchowe jak i fizyczne, wymaga przerw w działaniu. To niezbędne, by radzić sobie ze stresem. Bóg chce, abyśmy czerpali radość z życia oraz żyli w obfitości i równowadze.

Odkąd pamiętam, miałam problemy z odpoczywaniem, gdyż jestem z natury człowiekiem, który ciągle coś robi. Nie mogę spokojnie iść spać, jeśli wszystko nie jest dopięte na ostatni guzik. Bardzo dużo pracuję, a moja praca często nie ma początku ani końca. Gdy organizm sam mi dał do zrozumienia, że tak nie mogę dalej funkcjonować, to musiałam wykreować sobie sposoby odpoczynku i regeneracji.

Mam nadzieję, że moje doświadczenia z odpoczywaniem, którymi dzielę się w tym podcaście, pomogą również Tobie. Wypracowałam u siebie kilka sprawdzonych i skutecznych dla mnie sposobów na odpoczynek i regenerację sił po to, by moje życie było pełne radości i pasji.

Jeśli zmagasz się z przepracowaniem, zmęczeniem, nadmiernym obciążeniem czy po prostu z brakiem radości, to koniecznie posłuchaj tego odcinka!

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.