Jak żyć pomimo krytyki innych?

O czym jest ten odcinek:

Ten odcinek, jako pierwszy w historii podcastu “Tłusta Owca”, możecie zobaczyć także w formie video.

Bóg powołuje nas do różnych rzeczy i osobiście nam to objawia. W tym podcaście rozmawiam z Żoną Biskupa o tym, że nie zawsze głos Boga jest tożsamy z głosem innych chrześcijan. Ważne jest by czytać biblię i słuchać, co Bóg ma do powiedzenia w naszym życiu.

Żona Biskupa, czyli Ewa Wasilewska-Kamińska, jest mamą dwóch synów, chrześcijanką, protestantką i od lat zaangażowana jest w Kościół. Ewa jest doktorem nauk społecznych i wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim. Znana jest jako specjalistka w obszarze myślenia krytycznego i autorka książki naukowej jemu poświęconej. Jest żoną protestanckiego duchownego, biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, dlatego też w mediach społecznościowych rozpoznawana jest jako Żona Biskupa.

Ewa w swojej codziennej służbie wspiera kobiety i mówi otwarcie o tym, że występuje zjawisko uciskania kobiet we wszystkich religiach i kulturach. Często w swoich wypowiedziach odważnie podkreśla, że kobiety powinny być traktowane tak samo jak mężczyźni. Ta dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami jest widoczna w różnych aspektach – kobiety mniej zarabiają, często są gorzej traktowane, a w niektórych kościołach uważa się, że nie mogą przemawiać, bo ten przywilej zarezerwowany jest wyłącznie dla mężczyzn.

Posłuchaj naszej bardzo inspirującej rozmowy!

Zapraszam!

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.