Jak żyć pomimo krytyki innych?

rozmowa z ŻonĄ Biskupa

Ten odcinek, jako pierwszy w historii podcastu “Tłusta Owca”, możecie zobaczyć także w formie video

Bóg powołuje nas do różnych rzeczy i osobiście nam to objawia. W tym podcaście rozmawiam z Żoną Biskupa o tym, że nie zawsze głos Boga jest tożsamy z głosem innych chrześcijan. Ważne jest by czytać biblię i słuchać, co Bóg ma do powiedzenia w naszym życiu.

Żona Biskupa, czyli Ewa Wasilewska-Kamińska, jest mamą dwóch synów, chrześcijanką, protestantką i od lat zaangażowana jest w Kościół. Ewa jest doktorem nauk społecznych i wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim. Znana jest jako specjalistka w obszarze myślenia krytycznego i autorka książki naukowej jemu poświęconej. Jest żoną protestanckiego duchownego, biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, dlatego też w mediach społecznościowych rozpoznawana jest jako Żona Biskupa.

DOBRE LINKI:

Ewa w swojej codziennej służbie wspiera kobiety i mówi otwarcie o tym, że występuje zjawisko uciskania kobiet we wszystkich religiach i kulturach. Często w swoich wypowiedziach odważnie podkreśla, że kobiety powinne być traktowane tak samo jak mężczyźni. Ta dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami jest widoczna w różnych aspektach – kobiety mniej zarabiają, często są gorzej traktowane, a w niektórych kościołach uważa się, że nie mogą przemawiać, bo ten przywilej zarezerwowany jest wyłącznie dla mężczyzn. Posłuchaj naszej bardzo inspirującej rozmowy!

Zapraszam!

Zasubskrybuj Tłustą Owcę!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

dyskusja

Co myślisz?

Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

4 Komentarzy

 1. Dorota pisze:

  Dziewczyny dziekuje za posilenie. Słuchając Was czerpałam łyżkami

 2. Anna pisze:

  Pozycja kobiety w Ciele. Poważny temat. Gdyby mężczyźni wiedzieli, że odmawiając kobietom należnej im pozycji tym samym sciągają na siebie przekleństwo, zabijając powołania…Gdyby kobiety, które występują przeciw kobietom wiedziały, że w ten sposób integrują się z duchem Królowej Nieba…Ile pokuty tu trzeba… i czy Polska, kraj, który jest w niewoli Królowej Nieba jest na to gotowy?Czy Kościół w Polsce wejdzie w pokutę i przywróci kobiety Ciału?Czy trzeba nam emigrować, by móc być prorokiem, apostołem,nauczycielem, ewangelistą czy pastorem, słowem, by móc normalnie, prawomocnie ZAISTNIEĆ w strukturach Kościoła?

 3. Aldona pisze:

  Świetny podcast, Dziewczyny! 🙂 Bardzo na czasie. Wiele jest kobiet, które aż duszą się z pragnienia czynienia czegoś konkretnego dla Pana i Kościoła, a są spychane do roli pomocy kuchennej czy głosiku w chórku przez innych wierzących… Mam nadzieję, że zaczną bardziej słuchać Boga niż ludzi 😉

  1. Agata pisze:

   Dlatego właśnie staram się o tym mówić i zachęcać kobiety 🙂 Dużo jeszcze przed nami do zrobienia, ale Bóg otwiera serca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.