Jak żyć pomimo krytyki innych?

O czym jest ten odcinek:

Ten odcinek, jako pierwszy w historii podcastu “Tłusta Owca”, możecie zobaczyć także w formie video

Bóg powołuje nas do różnych rzeczy i osobiście nam to objawia. W tym podcaście rozmawiam z Żoną Biskupa o tym, że nie zawsze głos Boga jest tożsamy z głosem innych chrześcijan. Ważne jest by czytać biblię i słuchać, co Bóg ma do powiedzenia w naszym życiu.

Żona Biskupa, czyli Ewa Wasilewska-Kamińska, jest mamą dwóch synów, chrześcijanką, protestantką i od lat zaangażowana jest w Kościół. Ewa jest doktorem nauk społecznych i wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim. Znana jest jako specjalistka w obszarze myślenia krytycznego i autorka książki naukowej jemu poświęconej. Jest żoną protestanckiego duchownego, biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, dlatego też w mediach społecznościowych rozpoznawana jest jako Żona Biskupa.

Ewa w swojej codziennej służbie wspiera kobiety i mówi otwarcie o tym, że występuje zjawisko uciskania kobiet we wszystkich religiach i kulturach. Często w swoich wypowiedziach odważnie podkreśla, że kobiety powinny być traktowane tak samo jak mężczyźni. Ta dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami jest widoczna w różnych aspektach – kobiety mniej zarabiają, często są gorzej traktowane, a w niektórych kościołach uważa się, że nie mogą przemawiać, bo ten przywilej zarezerwowany jest wyłącznie dla mężczyzn. 

Posłuchaj naszej bardzo inspirującej rozmowy!

Zapraszam!

        DOBRE LINKI:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera.

strzałka

DYSKUSJA

Co myślisz? Zostaw swój komentarz!

Twój adres email nie będzie wyświetlany.

4 Komentarzy

 1. Dorota pisze:

  Dziewczyny dziekuje za posilenie. Słuchając Was czerpałam łyżkami

 2. Anna pisze:

  Pozycja kobiety w Ciele. Poważny temat. Gdyby mężczyźni wiedzieli, że odmawiając kobietom należnej im pozycji tym samym sciągają na siebie przekleństwo, zabijając powołania…Gdyby kobiety, które występują przeciw kobietom wiedziały, że w ten sposób integrują się z duchem Królowej Nieba…Ile pokuty tu trzeba… i czy Polska, kraj, który jest w niewoli Królowej Nieba jest na to gotowy?Czy Kościół w Polsce wejdzie w pokutę i przywróci kobiety Ciału?Czy trzeba nam emigrować, by móc być prorokiem, apostołem,nauczycielem, ewangelistą czy pastorem, słowem, by móc normalnie, prawomocnie ZAISTNIEĆ w strukturach Kościoła?

 3. Aldona pisze:

  Świetny podcast, Dziewczyny! 🙂 Bardzo na czasie. Wiele jest kobiet, które aż duszą się z pragnienia czynienia czegoś konkretnego dla Pana i Kościoła, a są spychane do roli pomocy kuchennej czy głosiku w chórku przez innych wierzących… Mam nadzieję, że zaczną bardziej słuchać Boga niż ludzi 😉

  1. Agata pisze:

   Dlatego właśnie staram się o tym mówić i zachęcać kobiety 🙂 Dużo jeszcze przed nami do zrobienia, ale Bóg otwiera serca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.