Przepis na udane małżeństwo

O czym jest ten odcinek:

Moje małżeństwo jest bardzo szczęśliwe, choć oczywiście nie oznacza to, że nie doświadczamy żadnych problemów. Jednak po 26 latach bycia razem nabyłam już pewne doświadczenie jak zwycięsko przechodzić przez kryzysy, jak ich unikać oraz co robić, aby tworzyć udany związek z drugą osobą.

Moje przemyślenia skupiają się przede wszystkim wokół relacji damsko-męskich, jednak ich przesłanie i zastosowanie jest uniwersalne do wszelkich innych związków międzyludzkich – czy to w szerzej pojmowanej rodzinie, między przyjaciółmi czy we wspólnocie. Pan Jezus wiele razu podkreślał w swoim nauczaniu, że miłość i relacje, jakie tworzymy z innymi ludźmi są wyznacznikiem naszego chrześcijaństwa i najlepszym poligonem do kształtowania naszego charakteru.

Mimo, że mojego męża i mnie od początku łączyła miłość do Boga i pasja do służby, to jednak w wielu innych kwestiach życia codziennego nie potrafiliśmy dojść do porozumienia. Oboje mamy silne, przywódcze charaktery, ale też i różnimy się w wielu kwestiach. Oprócz tego każde z nas przyniosło ze sobą swoje zwyczaje i swoją wizję na to, jak powinna wyglądać rodzina.

Oczywiście z założeniem, że to ta druga strona powinna dostosować się do nas i naszych wyobrażeń. To z czasem wywoływało wiele konfliktów, a w efekcie zranień, które trudno było zagoić. Jednak z czasem, kiedy w uniżeniu oddawałam swoje serce Bogu, On powoli przemieniał moje wnętrze i uczył mnie, co to znaczy na prawdę kochać.

Dzisiaj dzielę się z Tobą moimi osobistymi doświadczeniami, wnioskami i radami jak budować związek, oparty na silnej miłości, która przetrwa wszelkie burze.

Zapraszam do posłuchania.

Dobre linki:
NEWSLETTER

ZASUBSKRYBUJ 

TŁUSTĄ OWCĘ!

 

Co tydzień dostaniesz ode mnie maila z następnym odcinkiem Podcastu oraz z najbardziej wartościowymi materiałami video. 

 

Oprócz tego moje bardzo osobiste przemyślenia i inspiracje dotyczące życia z Bogiem.

strzałka

Posłuchaj również...

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.