Dlaczego Bóg nas męczy?

Udostępnij:

Mamy ciężkie życie. Generalnie, przez 90% czasu jest nam bardzo ciężko. Dlaczego tak musi być? Wydaje się, że inni mają łatwiej. Gdy żyjemy z Bogiem zastanawiamy się dlaczego teraz, gdy już jest On w naszych zmaganiach, nie jest nam wcale łatwiej. Pociesza Jego obecność i głęboka przyjaźń, ale życie nadal ma swoje troski i problemy. A może to właśnie ma tak być? Może Bóg specjalnie zostawił ziemię obiecaną nam do zdobycia, a nie podał jej na złotej tacy?

Po co są nasze zmagania i jak można je pokochać?

A może Bóg specjalnie nie wyciąga nas jeszcze z tego świata, po to byśmy uczyli się walczyć, być odpowiedzialnymi, odważnymi i mądrymi. A może, Bóg przede wszystkim pragnie uformować nasz charakter, a nie jedynie uprzyjemniać nam nasze życie? Jak każdy mądry rodzic, Bóg wie, że potrzebne są nam przeciwności, byśmy wydorośleli, dojrzali i urośli do rozmiarów Jezusa Chrystusa.

To życie jest jedynie okładką w księdze naszego życia. Tu przygotowujemy się do wieczności i wyzwań, z którymi tam się zmierzymy.

Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! Nikt walczący po żołniersku nie wikła się w kłopoty około zdobycia utrzymania, żeby się spodobać temu, kto go zaciągnął. 2 Tm 2,3-4

 Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego chrześcijanin nie ma łatwo

  • jak cieszyć się, gdy jest nam ciężko

  • jak wchodzić na szczyty i cieszyć się nagrodą

  • czy można mieć ciężkie życie i równocześnie być szczęśliwym

Staczaj dobry bój wiary, uchwyć się życia wiecznego, do którego też zostałeś powołany i złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków. 1 Tm 6,12

Czy jeździsz czasami w góry? Masz może swoje obserwacje i rozmyślania związane z wchodzeniem na szczyty? Co, dla Ciebie jest największym wyzwaniem, jeśli chodzi o wytrwałość w życiu?

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.