Co blokuje nasze modlitwy?

– Jagoda posprzątaj swój pokój! – proszę moją córkę, kiedy jej podłoga jest tak zagruzowana, że nie udaje mi się przejść do okna. Niestety pół godziny później sytuacja się nie zmienia. Czasami proszę ją kilkakrotnie i często bez skutku. Czy w Waszych domach jest podobnie? Za to dosyć regularnie dostaję od podekscytowanej córki smsy z prośbą o pieniądze na nową bluzę lub bilet do kina, bo „wszyscy” znajomi też idą, a ona nie chce być gorsza. Czasami, mając przed oczami widok jej pokoju, nie odpowiadam lub nie ulegam jej prośbie. Czy Bóg czyni podobnie z nami?

Czasami nie słyszymy odpowiedzi, bo nie byliśmy posłuszni w dotychczasowym prowadzeniu.

Bóg jest ojcem i realizuje względem nas plan wychowawczy. Cała Biblia pełna jest wskazówek odnośnie tego jak mamy żyć i postępować. Kiedy je studiujemy w naszych sercach i umysłach, wyłania się w nich obraz Jego woli. Zaczynamy rozumieć zasady jakie panują w Jego domu. Psalmista pisze: „Szczęśliwy mąż, który …  ma upodobanie w Prawie Pana i nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą” (Ps 1,2). Jednak tak często nie chce się nam przebrnąć przez Jego księgę, bo jest trudna, niewygodna, bo nie ma czasu, bo nie rozumiem. Jednak psalmista pisze dalej, że człowiek, który to czyni: „Jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wychodzi (Ps 1,3).

Czy nie tego właśnie pragniemy, aby w życiu nam się powodziło i dlatego właśnie do Boga wołamy, gdyż nam nie wychodzi? Więc czasami kiedy wydaje się nam, że Bóg nie odpowiada, On mówi: „Idź do mojego Słowa. Na ten temat wielokrotnie się w Nim wypowiadałem”. Obcując z Jego Słowem objawionym przez Ducha Świętego nabywamy mądrości. Mądrość to nic innego jak narzędzie do dokonywania dobrych wyborów. Wielokrotnie jesteśmy zachęcani do jej gromadzenia: ” Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego” (Obj 3,17).  Bóg daje mądrość, a ona strzeże nas przed wchodzeniem w problemy.

Z tego filmu dowiesz się:

  • dlaczego wydaje się nam, że Bóg nie odpowiada na modlitwy?

  • dlaczego Bóg czasami nie może odpowiedzieć na nasze modlitwy?

  • jaką postawę zająć, aby odpowiedź nadeszła

Potrzebujemy mądrości, która pozwoli podejmować właściwe decyzje.

Pewnego razu nie wiedziałam co mam dalej robić. Nie wiedziałam gdzie mam stawiać kroki, aby dojść do miejsca, którym byłabym szczęśliwa i użyteczna dla Boga. Wtedy puściłam sobie ulubioną muzykę uwielbieniową. Wierzą, że Duch Święty poddał mi tę myśl. Zaczęłam tańczyć w zachwycie dla Boga. Było cudownie. Byłam blisko Niego, a On blisko mnie. Byłam w najlepszym miejscu z możliwych. W trakcie uwielbienia w mojej głowie wyświetlił się dokładny plan tego co, mam robić. Wkrótce w pewnej wsi w kilkanaście osób rozpoczęliśmy cykl spotkań ewangelizacyjnych, które trwały przez pół roku. Przychodziło na nie 70 osób. To były jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu. W taki sposób Bóg odpowiedział na moje pragnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH HISTORII?

Mój cotygodniowy NEWSLETTER OSOBISTY słynie z mega inspirujących treści, na które będziesz wyczekiwać cały tydzień.

Dzielę się w nim historiami, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zostaw mi swojego maila, a pierwszą wiadomośc dostaniesz za chwilę!

Zapisując się na newsletter akceptuję Regulamin newslettera i zgadzam się na wysyłkę newslettera, w tym bezpłatnych materiałów, informacji o usługach
i produktach przez Agatę Strzyżewską zgodnie z Regulaminem newslettera

strzałka

This site uses cookies to offer you a
better browsing experience.